SA-6 Trumpeter 1/35

Previous topic - Next topic

djnik

Dok mi nisu stigli Brash i Kompresor nisam bio u mogucnosti da sklapam makete aviona jer nisam mogao da im isprskam kabinu pre spajanja trupa. Iz tog razloga sam se vinuo u meni do sada nepoznate vode, vojna vozila u razmeri 1/35. Kako bih ostao u okvirima nase vojske odlucio sam se za Trumpeterovu maketu Sa-6 u razmeri 1/35. Maketa je veoma laka za sastavljanje, za ukupno 5 sati rada sam sklopio vecinu od 292 dela. Moja zamerka se svodi na to sto Trumpeter mese babe i zabe (Vuk Draskovic : grandmas and frogs) i daje delove za npr. rakete na svim panelima umesto da se fokusira na samo jedan panel za njih. Ovako covek mora da gleda koji je A,B,C,D...itd i da trazi potrebne delove. Takodje, delovi ne pasu bas najbolje i potrebno je koristiti dosta gita da pi se popravile greske i popunile rupe. Posto je ovo jedina maketa Sa-6 na trzistu trenutno u ovoj razmeri i pored napomenutih mana zadovoljan sam kolicinom detalja. Razmisljao sam se da li da uradim motor u samogradnji (hvala na slikama!) i da dodam Eduardov ecovani set detalja ali ipak sam se odlucio da to moze da priceka za neki drugi Sa-6... ;)

Trumpeter Sa-6 1/35


Vozilo bez lansirne rampe i raketa


Vozilo sa lansirnim rampama i raketama. Negde sam procitao ne netu da su rakete na ovoj maketi pretanke?



Zahvaljujuci Mixelotiju i njegovoj slici odlucio sam se da moj Sa-6 obojim isto kao njegov veliki brat na sledecoj slici:


E sad, od vas trazim pomoc u identivikovanju boja kojim je obojen taj Sa-6. Vidim da je obojen standardnom zelenom za sva nasa vozila kao i crnom bojom. Ali koja ja ona druga zelena i koja je ono braon boja? Takodje kojom su bojom obojene rakete? Ako nije problem recite mi u MM ili Gunze bojama jer njih ima ovde.

milanco

Maketa super izgleda video sam je nesastavljenu uzivo jedva cekam rezultat :D
Cim nadjenm posao ima da se castim lepotanima ovog kalibra ;) 0:)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

djnik

Milanco drago mi je da ti se svidja;)

Subo hvala ti na spisku maketa. Uskoro mi je rodjendan (02.08 - Sv. Ilija) tako da cu devinitivno da "dopunim" svoju listu heh ;) Takodje nasao sam na ebayu maketu M-84 u 1/35 ali je dosta skupa $40. Da li neko zna da li je to dobra maketa ili ne, tj. da li vredi da se kupi ili je bolje prepravljati neki T-72?

Inace sto se tice Sa-6 cim zavrsim sa gitovanjem i smigrlanjem trupa i raketa (lanser je gotov) zalepicu ecovane delovi i ofarbati maketu prajmerom.

Sandman

Quote from: airsuba on 03-07-2007, 23:51:26
Sto se tice boja za ovo cudo uradi prema slici, malo mesaj. Braon je cokoladna samo malo posvetljena, a za svetlo zelenu nemam bas neku ideju, ali mislim da je Humbrol imao veoma slicnu kojoj se nesecam broja.....

ova tamnija zelena mi lichi na Humbrol 150 mozda malkice potamnjena...

a svetlo zelena..hmm....ovako sa slike mi lichi na onu rusku zeleno-plavu za kokpite aviona ali malo potamnjeno!?  ::)

mozda bi mogao da meshash neku zelenu koja nema mnogo zute u sebi i Humbrol 48 (Mediterranean blue)?

Gusha

Evo ovako, posto imam istu maketu i planiram i ja da je farbam u ovu nasu "agresor" boju, istrazivao sam i ja malko, (a bogami i fotografisao).Ta dominantna zelena  ti je nasa SMB, i ja za nju koristim Humbrol 102 ima je i Revell ali mislim da to Suba i Darko znaju koji je broj.Crna je crna, braon ti je sto rece Suba cokoladna braon pa malko prosvetljena, moze i dark earth, a svetlozelena je nesto izmedju Grass green i Lavin green (zelena za izraelske avione).Ja sam kupio Revel SM 364, proverio nijansu na pravom vozilu, doduse na pincu,  ali to je ta nijansa!

Sandman

Quote from: Gusha on 04-07-2007, 08:47:01
Ta dominantna zelena  ti je nasa SMB, i ja za nju koristim Humbrol 102 ima je i Revell ali mislim da to Suba i Darko znaju koji je broj.

Revell 362...

milanco

Quote from: djnik on 04-07-2007, 08:17:30
Milanco drago mi je da ti se svidja;)

Subo hvala ti na spisku maketa. Uskoro mi je rodjendan (02.08 - Sv. Ilija) tako da cu devinitivno da "dopunim" svoju listu heh ;) Takodje nasao sam na ebayu maketu M-84 u 1/35 ali je dosta skupa $40. Da li neko zna da li je to dobra maketa ili ne, tj. da li vredi da se kupi ili je bolje prepravljati neki T-72?

Inace sto se tice Sa-6 cim zavrsim sa gitovanjem i smigrlanjem trupa i raketa (lanser je gotov) zalepicu ecovane delovi i ofarbati maketu prajmerom.
Ko proizvodi n 84 u 35 ici ??? ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki

ja imam M 84a u 72ci...

Gusha

Ja sam uzeo zvezdu T-72A u 1:35, pa cu od njega da uradim M-84!

medico

Quote from: Gusha on 04-07-2007, 08:47:01
Ja sam kupio Revel SM 364, proverio nijansu na pravom vozilu, doduse na pincu,  ali to je ta nijansa!
znachi tako....video sam ty boju u dexy-co...bash smo ja i suba raspravljali....za crnu preporucujem revell 9 antracit ! ...zzato sto nije sasvim crna-crna

iguanac

M84 u 1/35 - ja mislim da neka firma radi rezinsku kupolu (Vojadzer ili neko slican). a podvoz od T72 je dobar.
Mislim da u tom pravcu treba da gledas. Ono sto Suba nije pomenuo - ako negde nabasas na Dragon BRDM2 ili Revell SPW40P (isto sto i Dragon) kupuj!
Marko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/