Su-30MKV (Zvezda Su-30KN 1/72)

Previous topic - Next topic

Snoopy

Pozdrav svima!
Dosta je prošlo od kad sam mislila da će ovaj projekat biti gotov, ali eto - došao je i taj dan! :)
Kao što i znate, maketu sam dobila većinom sastavljenu, ali ne i ofarbanu. Prethodni vlasnik je zalepio poklopac stajnog trapa nosnog točka, tako da je u startu bila već predviđena da bude "u letu".
Prednji staklić je bio oštećen od lepka, pa sam nove čekala 3 meseca da dođu iz Rusije...
Maketa je bila u pozitivu, svi paneli su urezani, na motorima sa gornje strane i neke oko kabine sam sama dodala.
Pošto sam je prepravljala u MKV (izvozna verzija MK2 za Venecuelu) bilo je potrebno da prvo poravnam vrhove vertikalaca, potom neke delove koji idu po sastavnici nisam lepila jer ih nema na pravom avionu.
Dosta problema sam imala sa uklapanjem poklopca stajnog trapa, morala sam da istanjim plastiku, da gitujem, da kratim i šta sve ne, da je molim da nalegne lepo... ;D
Cev za dopunu goriva sam uradila u zatvorenom položaju, i to je samogradnja jer ona koju daju liči na sve samo ne na ono što treba da bude.
Boje su AKAN akrilna, MM, Revell i Humbrol uljane. Lakovi Humbrol uljani. Wash pasteli sa alkoholom, metalajzeri Mr Hobby.
Dekali su Zvezdini (stensili) i Begemot (Venecuelanske oznake) "Sukhoi Su-27 Family Demo Flankers".
Motori su mi bili pravi izazov, tako da nisam baš sledila neka uputstva, više sam izvodila besne gliste.. :) Baza za boju metala je bila boja rđe, tako da kad sam je ispolirala ispod se videlo i ja sam zadovoljna.. Sa gornje strane sam neke delove ofarbala bojom aluminijuma i na kraju prošla plavom temperom (dosta razređenom) tako da se meni sviđa efekat koji sam postigla. Ne znam koliko se to vidi na fotkama..
Sve u svemu, više puta sam dolazila u iskušenje da dobije "forsaž u zid", ali jedino što me je sprečavalo da to uradim je ogromna ljubav prema samoj porodici Flankera. Posle deset meseci je konačno gotova, bila bi i pre da sam se samo njoj posvetila.
A sada fotke! :) Sve kritike su dobrodošle.


















:caooo
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

miloskontra


Tomcat

Lepo, samo jos figurice pilota da stavis ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...



boom.boom

Baš dobar!!! Samo još čikice i možda malkice prljanja... :mjetal
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Nemanja99


komoras

Svaka čast Snoopy, izvukla si maksimum iz makete!  :super
Kritika je jedino možda što fale piloti, ostalo se nema šta zameriti, pedantno, lepo, a s obzirom kakva je maketa, sav uloženi trud plasira završni rad klasu više!  :cheers
Šta radiš sledeće?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Snoopy

#8
Hvala puno svima! :) Lično figurice ne volim, tako da i nisam htela da ih stavljam... :)
Prljanje je bilo minimalno, jer kao što sam i videla na pravim fotkama, avioni su k'o novi! ;D

Quote from: komoras on 12-01-2016, 18:42:35
Šta radiš sledeće?

Revell-ov T-72M1 u 1/72. :) Počela sam još danas. :mjetal
:caooo
The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"

Lykos

Recimo da je ovo teledirigovana verzija, :super

Evo i od mene, valjda po 3. put: fale još samo čike. Ne valja da "leti" a da niko ne vozi.

zobo


drakii

Leeepo, bravo, pozdrav i samo napred

Snoopy

The engine is the heart of an airplane, but the pilot is its soul.
~Walter Raleigh
МК "Наредник Михајло Петровић"