Mini Strandbeest by Theo Jansen

Previous topic - Next topic

Slobo

Vršljajući po "jutubetu" naleteo sam na snimak interesantne maketice, ako se tako može nazvati, koja se zove Mini Strandbeest. Nastala je po uzoru na radove holandskog umetnika po imenu Theo Jansen. Naime, Jansen pravi pokretne "skulpture" koje uglavnom pogoni vetar i koje se kreću duž morske obale poput nekih nemani (Strandbeest - sa holandskog "zver sa plaže"). Ova maketa je napravljena na principima koje on koristi za svoje skulpture i našao sam je na eBay-u za svega 7,5 dolara. Mislim da ovde nije u pitanju original koji dolazi uz japanski časopis, pošto su te mnogo skuplje od ovoga, ali mislim da će za ove pare ova biti savršena :) Ako je sastavim kako treba :)

Evo kutije i šta je u njoj:



Od alata će mi trebati samo nožić, sečice i makaze, nema lepljenja, farbanja, tako da će ovo biti pravi maketarski odmor  :D

Sledeće: skidanje i čišćenje delova i početak sklapanja.

Slobo

Dakle, svi delovi skinuti sa ramova i spremni za sastavljanje:



Prvo idu gumene stopice za noge:



... a zatim su sastavljene i noge, komada dvan'es' :)



Posle ovoga prelazi se na polovinu tela ovog čuda, noge se spajaju međusobno i sa centralnom osovinom koja liči na radilicu motora..



... i završavamo sa dve polovine tela:



Polovine se spajaju gumicom, a zatim se provuku i 2 metalne osovine i zatvore se kapicama:



Kraci elise se lepe dvostranim lepljivim trakama, ali sam ipak uzeo super lepak radi sigurnosti:



Dodaju se pogonski zupčanici na kraju i elisa i to je to:



They see me rollin', they hatin'...  :D



Pozdrav!

Sneni

Odlična stvar  :super sa ovim bih se igrao danima
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

rodeo

Nesvakidasnje i osvezavajuce!  :bravo
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.