Vietnam part 6- Esci F-111 Aardvark, 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Nastavljam svoju "Vijetnam" seriju Esci maketom bombardera F-111. Maketu je pre vise od 10 godina kupio moj brat, delimicno je sastavio i onda ostavio u kutiji, a posto mi se uklapa u tematiku rata u Vijetnamu odlucio sam da je zavrsim. Na par mesta je uklapanje bilo zaista vrlo lose a vetrobranski staklic je takodje ostecen. Maketa je radjena potpuno iz kutije uz jedinu zamenu naoruzanja posto mi M117 bombe trebaju za neke buduce radove pa sam na F-111 stavio Mk81 iz Hasegawa weapons seta. Inace, potkrilni nosaci stalno ispadaju pa otuda i na slikama bombe stoje tako kako stoje, tako da mi se cini da ce u polici stajati bez naoruzanja. Farbano je akrilnim Mr Hobby bojama, MM lak i dekali iz kutije.













I jedna sa F-5

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Uh jako lep rad,steta za staklic ali sasvim dobra izvedba bojenja itd,uspelije nego taj tiger. :mjetal :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Lepo i zanimljivo. Možda su Mk-81 premale za njega. Ako budeš mogao tutni mu Mk-82 ili Mk-84.
što se tiče staklića ja na mom rasturenom vakumirao, videćemo kako će da legne.
Htedoh da kažem da pokušaš.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Quote from: flanker on 28-02-2016, 14:41:34
Lepo i zanimljivo. Možda su Mk-81 premale za njega. Ako budeš mogao tutni mu Mk-82 ili Mk-84.
što se tiče staklića ja na mom rasturenom vakumirao, videćemo kako će da legne.
Htedoh da kažem da pokušaš.

Prvobitno sam hteo Mk82 ali nemam ih dovoljno u viskovima tako da su Mk81 iznudjeno resenje, ali, posto ovi nosaci ispadaju stalno, sva je prilika da ce biti klot
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Nije sto je ESCI, ali mi se mnogo svidja  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !


Janjic

凸(¬‿¬)凸



komoras

Odličan posao Tomcat! Ove stare makete imaju neki poseban šmek, em ti lepo dok ih radiš, em ti lepo da ih gledaš kad ih završiš  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Quote from: komoras on 01-03-2016, 12:27:18
Odličan posao Tomcat! Ove stare makete imaju neki poseban šmek, em ti lepo dok ih radiš, em ti lepo da ih gledaš kad ih završiš  :super

Slazem se, a i jadnik je bas dugo cekao, pravo je cudo da se nisu pogubili delovi
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...