Monogram F-105D Thunderchief 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

F-105 je bio radni konj americkog RV u Vijetnamu. Piloti su ga popularno zvali "The Thud" sto bi u prevodu bilo tresak ili prasak. Koncipiran je kao lovac bombarder i kao naslednik Tanderbolta i Tanderdzeta. Mogao je da nosi i nuklearnu bombu u unutrasnjosti trupa. Usao je u okrsaj u Vijetnamu marta 1965, a piloti koji su na njemu leteli oborili su 25 aviona MIG-17.
Avion koji vam prestavljam je pripadao 44-toj taktickoj lovackoj eskadrili "Vampiri" koji je bio deo 355. taktickog lovackog puka. Pilot koji je leteo ovaj primerak bio je major Donald Kutyna iz baze Takhli Royal Air Base 1970. godine.
Maketa se lepo uklapa ali su paneli dati u pozitivu sto me je nateralo da celu maketu preurezem. Kokpit je prilicno detaljan. Na meketu nisam nista dodavao, sve je iz kutije. Dekali su odlicnog kvaliteta iako su stari vise od 20 godina. Farbano Vallejo bojama.














Tomcat

Prelepo, posebno jer mi je Vijetnam jedna od omiljenih tema. Odlican rad!
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nenobl

mnogo lijepo si ti ovo napravio! elegantno i pedantno farbanje. Malo paznje na ovoj zutoj boji na poklopcu kabine i staklima okolo... kad bi moglo ravnije..

milan78

Kao klinac sam imao ovu maketu doduse D verzija i potvrdjujem kokpit da se smrznes,rezinci da se postide!!!A ti si ovo uradio vrhunski!Svaka cast! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Koja mrcina.Svaka cast za rad.Jedino dekali te malo zaj***li na nekim mestima.vidi se film a oko kabine vidi se silvering.

zobo


boom.boom

Mnogo lepo! Maketa je odlicna i dan danas a uklapa se bez problema! Imao sam ga i mrzelo me da ga prerezuje te sam ga, na moju zalost, prodao >:(! Elegantan avion i isto tako izvedena maketa :super!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

YU-DFY

#7
Quote from: nenobl on 16-03-2016, 21:45:29
mnogo lijepo si ti ovo napravio! elegantno i pedantno farbanje. Malo paznje na ovoj zutoj boji na poklopcu kabine i staklima okolo... kad bi moglo ravnije..

Ja sam te linije farbao rucno. Na maketi se nevidi toliko izrazeno koliko na fotografijama. Mislio sam da stavim tamiya traku ali traka nije mogla da prati konturu krivine.
I u pravu si da je mrcina. Jedva je stao u vitrinu (Ikea Deltolf) po dijagonali.

YU-DFY

Quote from: dragan_mig31 on 16-03-2016, 23:43:16
Koja mrcina.Svaka cast za rad.Jedino dekali te malo zaj***li na nekim mestima.vidi se film a oko kabine vidi se silvering.

Hvala Dragane. Jeste, priznajem ima malo silveringa na pojedinim mestima. Probao sam da isparvim sa Vallejo decal fix i decal medium ali nije dalo svuda zadovoljavajuce rezultate.

dragan_mig31

Samo glos povrsina druze.Nista drugo.Ovako sad mozes polako nitrom da namazes deo gde ima silvering.Ako malo osteti lak onda predjes opet i to je to.

YU-DFY

Hvala Dragane jos jednom. Ovaj put na otkrivanju male tajne velikih kuvara. :-)


djos & filip

Odlican rad, vredelo je truda
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Aleksandar

Svidja mi se, lepo si ga odradio.  :super
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

YU-DFY

Hvala Aleksandre. Tvoja pohvala mi posebno znaci  ;)