Italeri 1/72 M4 A1 Sherman

Previous topic - Next topic

Sandman

povratak u 72ku.... i poslednja maketa u mom maratonskom nizu paralelnog rada na 6 maketa! :D :D :D



nemam mnogo shta da kazem o samoj maketi - prepak ESCI-ja ali odlichna maketa sa kompletnim motorom i zaista finim detaljima.... neke detalje ce biti potrebno popravljati no polako.. kad se dodje dotle ;)

vecheras sam uradio samo jednu stranu sa tochkovima - na delovima veshanja je bilo dosta flasha pa je bilo potrebno malo strpljenja da se to fino ochisti.... sva sreca pa Sherman nema mnogo tochkova i shto su svi iz jednog dela  :D :D :D


BigBadWolf

Ovog Shermana sam i ja skoro pazario, pa ako bi mogao da ides step by step sa mnooooogo detaljisanja, bili bi Vam vrlo zahvalni  0:)

Eraser

Quote from: airsuba on 12-07-2007, 21:00:30
Inace mnogo dobra maketica, imam 2-3  :D

Jel ti to kupuje na kilu? ;D ;D

Sandman

evo slika danashnjih radova...

zavrshio sam i drugu stranu tochkova... sad samo gusenice da polepim na donji postroj i bice kompletiran taj deo tenka...



danas sam se malo bavio unutrashnjim prostorom makete....
zalepio sam drzache motora i kutiju u koju ulazi osovina koja je povezuje sa motorom



a sklopio sam i motor... to je malo potrajalo jer se motor sastavlja iz nekih 7-8 delova od kojih su pojedini imali dosta flasha na sebi  >:( pa dok se to ochistilo....  ::)





sad sledi farbanje unutrashnjeg prostora kao i motora kako bi mogao da se kompletira taj ceo deo...

T34

Čovječe. 1:72 pa i motor ima, bome dobar!!!
A i ne sumnjam u tvoj rad - dobra maketa a tvoj finiš još i bolji!
Samo naprid!

medico

hajde ...sad samo dobro da legne crni Cosmos primer  :D....ostavi na suncu jedno 15-tak min. da se dobro ugreje , uz porvemeno muckanje ...pa navali na primer-ing .

Sandman

Quote from: medico on 15-07-2007, 12:45:58
hajde ...sad samo dobro da legne crni Cosmos primer  :D....ostavi na suncu jedno 15-tak min. da se dobro ugreje , uz porvemeno muckanje ...pa navali na primer-ing .

ne josh... moram unutrashnjost da ofarbam...

po sastavnici unutrashnjost ide u belu boju...jel to OK za tenk?  ???
danas ne radim na ovoj maketi pa me zanima zbog farbanja narednih dana da li je to prava kombinacija za unutra...  :-\

Dada

Imas u onom serijalu, Tank Overhaul, kada likovi od dva Sherpana prave jedan, pa lepo se vidi kada uglavljuju onaj avionski motor u njega kakva je boja unutrasnjosti... kao i detalji

T34

#8
Možda pomogne...


Sandman

Quote from: airsuba on 15-07-2007, 13:50:35
bio ja vise puta u pravom Shermanu - skroz je beo unutra!
detalji su uglavnom crni, ali malo proguglaj pa nadji slike uradjenih maketa sa otvorenim motorima

OK, hvala, bash sam gledao na missing lynxu i na alied braille uradjene makete M4, ali nigde ne mogu da nadjem primerke sa otvorenim prostorom za motor :( a trewbalo bi mi jer planiram da ostavim otvoren taj prostor kako bi se motor video, a ne znam tachno kako stoje poklopci u otvorenom stanju....  :-\

nishta guglacu josh malo, ce se nadje vec neshto :)

nego, shta raditi sa kupolom? na njoj levo od komandirove "kupole" na koju se postavlja mitraljez, postoje vratanca koja medjutim izgleda nisu za ovu verziju (rani M4 A1 75mm) ..... ovaj otvor se na kupoli pojavljuje tek na verziji kasni M4 A3 75mm ....

da li da taj otvor za ta vratanca zatvorim stirenom i da zagitujem, ili je mozda postojala neka ovakva "budzevina" na ratishtu u WW2?  ??? ::)

hvala i Raptoru za podsetnik - skroz zaboravih da su u "Tank overhaul" sklapali Shermana, mozda ima detalj farbanja unutrashnjosti.... :)

a mozda prajmer preko crne bude i onaj "brick red" ili kako ga zvashe... minijum?

BigBadWolf

Ja sam negde naleteo na sliku sa otvorenim poklopcima motora, otvaraju se kontra, tj. ledja u ledja. Ima ovde na forumu link za nekog japanca koji je uradio Shermana sa nekim presecima, ali ne mogu da ga nadjem nikako....  >:D Videcu sutra sta imam na poslu od fotki.

Sandman

juche sam isprskao akrilnom Gunze konza belom bojom unutrashnje delove tenka - prostor gde ide motor kao i gornju polovinu tela sa unutrashnej strane kao i kupolu.....





prskanje ovom bojom je potrajalo i to iz vishe tankih slojeva - izgleda da sam suvishe alkoholom razredio boju pa je chak i pri malom pritisku dolazilo do vodenastog sloja boje na plastici.... kad sam malkice gushce zameshao boju i pojachao blago pritisak boja se sasvim korektno nanela....  ::)

sad jedno pitanjce i za ovo - ovde nisam nanosio prethodno nikakav prajmer - da li je za akrilne boje mozda potrebno da ide prajmer prvo, pogotovo shto je ovo gloss boja?  ::) ???

Sandman

danas sklopih bokove tenka sa podom....



BigBadWolf

Quote from: Sandman on 18-07-2007, 20:30:44
danas sklopih bokove tenka sa podom....




A jel nije bilo lakse da prvo namontiras gusenice?Bar se meni nekako cini logicnije...

milanco

Quote from: BigBadWolf on 18-07-2007, 23:40:17
Quote from: Sandman on 18-07-2007, 20:30:44
danas sklopih bokove tenka sa podom....




A jel nije bilo lakse da prvo namontiras gusenice?Bar se meni nekako cini logicnije...

Zavisi od konstrukcije makete i od gusenica postoje makete gde je deo iznad gusenica izliven pa je sve jedno kada lepis iste ;) 0:)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju