U radu...

Previous topic - Next topic

minolovac

Jugoslavenski razarač Kotor (ex HMS Kempenfelt) 1:200 2 kom, austrougarski razarači Warasdiner i Wildfang 1:100, jugoslavenski patrolac PBR 581 Udarnik klase Le Fougeux 2 kom, austrougarska torpiljarka 100 M mjerilo 1:100 i na kraju PB Osijek Jadrolinije 1:100. Tek toliko da se nešto radi...





Goran A.

Nisi ti sav svoj... Svaka ti cast na trudu i strpljenju!

minolovac

Osijek napreduje...

minolovac

Završni radovi na Osijeku



minolovac

Osijek je na Kupu Zagreba 28.05. osvojio srebro. U međuvremenu napravljen mali austrougarski patrolni brod tip B broncu. Sad punom parom radim Kotora I 581.





minolovac

Kotor i Udarnik su odavno gotovi, prije 2 dana završeni Warasdiner i torpiljarka 100M




I friško gotovi, na Crnoj kraljici srebro i bronca



Vidim da se brodovi slabo spominju, pa da malo oživim temu  :D

mutayu

Hvala! I cestitke na medaljama!

I sa moje strane takodzer.

minolovac


minolovac

Prvi jugoslavenski hidrokrilac nije bio ruski, nego talijanski Supramarov PT 50, kupljen od Jadrolinije početkom šezdesetih. Pod Imenom Vihor, plovio je riječkim akvatorijem. Model je u mjerilu 1:100, materijal balza, stiren, bakreni i aluminijski lim. Dosad sam završio trup i skije i postavio na postolje, sad prelazim na nadgrađe.





minolovac

Vihor pomalo ulazi u završnu fazu


Da li se samo meni cini ili su ovi hidrokrilci vec prevazidzena I povucena tehnika? Kao da vise ne plove, mada sam ih u 80tim vidzao od Jadrana do Dunava.

minolovac

Jednostavno, preskupi su. Jaki motori, velika potrošbnja goriva, relativno mali kapacitet, katamarani su isplativiji. Još dok su bila državna poduzeća koja su manjkove pokrivala iz proračuna išlo je. Sada se sve gleda kroz ekonomičnost. A i komfor nije neki, ipak moraš par sati sjediti, nema šanka (!), palube za prošetati, cijena viša nego klasični brod...

minolovac

#13
I Vihor je završen...




Sredinom 90tih sam se vozio jednim sovjetskim iz Rijeke do Visa. Malo nakon isplovljavanja se pokvario. Voznja se vukla, sedala skucena I uska, kao u avionu. Osecaj zastarelosti. Vecinu voznje sam proveo na otvorenoj krmi. Pitanje ako jos koji plovi?