54mm Hajduk samogradnja

Previous topic - Next topic

Pedja

Одлично, може мало појашњења о техници материјалима за израду и сл.

Svevid

Koristio sam polimer glinu pod nazivom super sculpey. Ta glina se pece 15 minuta u sporetu za otprilike 6 mm debljine sloja. Armatura je od paljene zice, medjutim idelna zica bi trebala da bude vise savitljivija. Prvi mi je put da sam nesto ovako uradio i dosta sam zadovoljan kako je ispalo. Gledao sam dosta videa na you tube kako drugi rade i pokusao da uradim isto. Na armaturu se stavi sloj gline da se pokrije zica, pa se ispece da se moze lakse raditi. Posle toga se dodaje i oduzima glina. Kremenjacu sam napravio tako sto sam koristio zicu sa cev, onda sam uzeo tanju zicu za nabijac i obmotao glinom. Kada se glina ispekla, skalpelom se lako sece. Moze se i smirglati. Koristio sam konzervu i isekao tanku traku za stit okidaca i sam okidac, pa zalepio super lepkom. Alat za oblikovanje gline nije obavezan, moze se koristiti i mali sarafciger, igle za strikanje, kojekakve druge igle. Primetio sam da sa cetkicom se mogu izgladiti otisci od prstiju. I tako. Sto se tice zastave vec sam napravio post kako ih ja volim raditi. http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,20177.0.html

Sve za pohvalu, pogotovo spomen na zaboravljene junake sa kojima sam rastao uz TV ekran, iako nisam Srbin.
Nego zasto ogranicavanje na 54mm? Sitno je to.