Hawker Typhoon Ib (Airfix 1/72)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Ovih dana je popularno bilo farbanje jaja, ja farbao avion.  :zvizduc
Elem, vec sam komentarisao delom kod lanchemi - ja, maketu za koju sam se, iskreno receno, posteno namucio. Imao sam preblema sa uklapanjem uzas.
Spoj trupa i krila - kanjon Kolorado



nista bolje nije bilo ni sa leve strane



onda ovo i tako redom dok ne dobih nesto ovako ali zakrpljeno i omalterisano



Inace maketa je poprilicno detaljna, neke 48 - ice ne mogu da se pohvale sa brojem delova i detaljima, po meni pre detaljna kabina koja kada se sastavi trup ne vidi i ne dolazi do izrazaja u onoj meri u kojoj bi trebalo s obzirom na rad koji treba uloziti da bi se sklopila.
Sve u svemu jako puno posla a meni je i to bilo malo pa sam resio da i invazione sare farbam iako su lepo to ljudi dali u dekalima.
Kako god okrenes imao sam jako lepu zabavu mesec i jace dana sa kojom sam na kraju i zadovoljan.
Boje koje sam koristio su sa gornje strane Humbrol, H106, H30, sa donje strane je Vallejo kao i lak.
I na kraju evo i nesto slika tek da ne bude da je ovo moje pacenje bilo uzalud.















:cheers do sledeceg javljanja.


urke1981


zobo

Nerviranje,muke oko uklapanja ali na kraju zadovoljstvo kada vidis ovakvog lepotana.Odlican :super

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Jovac



Ja sam se svog brzo otarasio. Delovao mi je sirovo a i prešao sam na 1:48.
Ipak, vidim da se moglo.
Nema se ti šta prigovoriti.

Dragan

Da li si pre no sto si poceo rad na maketi pogledao ovaj klip:
https://www.youtube.com/watch?v=W3uh86lF0t0

lanchemi

Svaka cast Aco...izgleda boli glava  :cheers

E a odakle si uzeo semu za boje posto su ti druge nijanse nego meni? Ja sam farbao sa ovima sto su napisali na sastavnici...

Setih se kad sam video tvoje slike da sam i ja imao malo problema sa tim desnim spojem krila i trupa. Malo sam gitovao ali nije bilo toliko kao kod tebe.
Znas sta sam ja uradio. Prilikom lepljenja gornjeg dela krila sam ih savio malo na gore i uhvatio trakom da ih drzi u tom polozaju pa mi se zjap malo smanjio. Vidi se ako uporedis moju i tvoju frontalnu sliku da krila na mom imaju malo veci ugao u odnosu na trup...


AcaDinic

#10
Dragane, nisam video ovaj klip, inace da sam ga video verivatno bi imao istu sudbinu kao i JŽ - ov. Ja sam radio kompletne maske na teso traci pa sam sa tim zasticivao. Ovaj momak ga je blago receno "pojeo". Svaka mu cast. Bas mu zavidim sa kojom je to lakocom i rutinom odradio.
Lanchemi bila je i ta opcija sa krilima ali mi se cinilo da je taj ugao nekako nerealan pa sam odustao od te ideje. Sto se tise boja koje sam ja dobijao i razlika koja se pojavila ima vise razloga. Ovo je farbano sa, kao sto rekoh, H30 i H106 ali airbrush-om, drugi razlog je svetlo pod kojim je slikano i podloge na na kojoj stoji itd ... Zato se i pojavljuje ta razlika iako su koriscene iste boje.
U svakom slucaju hvala na kritikama. Staracemose da sledeci radovi budu jos bolji.