Još jedan T-34/85 / Kraj dorada...+još malo

Previous topic - Next topic

RILE-NS

Sto se gusenica tice ja sam razmisljao o secenju svake posebno i ponovnom lepljenju nekim super ili epoxy lepkom.Mislim da tako moze da se dobije onaj efekat visenja od tezine.

La


Boki

Prelepo i pedantno. Svaka čast. Biće ovo pravi dragulj u tvojoj već bogatoj kolekciji.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

tripko

t 34 nepitah ja a mozda je vec neko pitao mene mrzi da prelistam stranice,
cime miliput fiksiras za plastiku kad radis sa njim , jel ga kvasis. i koji alat koristis.
Ja sam isto varove radio na shermanu koji cu uskoro okaciti mozda cak i veceras.

poz

T34

Tripko - miliput se dobro hvata za plastiku jednom kada je suh, i neće otpasti - jedino na šta moraš paziti kada ga obrađuješ da alat s kojim radiš - u mom slučaju najobičniji skalper - bude malo vlažan, kako ne bi "povlačio" miliput sa sobom! Eto!

A malo san se ulinia ovih dana :D jer su vrućine strašne , ali nadam se brzo završiti ovo meni najdraže vozilo - ne bi se bavio maketarstvom da nema Tridesetčetvorki ( a još tri ih imam podvarijante :D )

T34

Evo malo da vježbam postavljanje thumbnailova, pa izvolite par slika T-34 koji je vrlu blizu kraja, mada je još mnogo sitnih poslova koje treba obaviti...
Naravno, boje nisu ovako "vrišteće" tako je ispalo zbog osvjetljenja...
Natpis je ručni, decali tek slijede...








La

Никад до сада нисам радио тенк.
Радови су ти права инспирација па сам и ја јуче купио један Т34....да пробам.

Слава героям!

La

Објасни,молим те,како радиш натписе  ???

T34

Hvala Lavočka ;) na komplimentima - nije to ništa posebno...
Natpis je ručni, malo strpljenja, fini kist "000" i eto...
Sve pogreške je lako ispraviti temeljnom bojom vozila...
Natpis sam već napisao jer slijede gloss i završni semigloss lak, uz sve ostalo isti će djelovati mnogo prirodnije...
Nekada sam kupovao makete samo zbog decala ali odvažio sam se na ručno piskaranje i zadovoljan sam!
A natpisa je mnogo :D
Ide još orden Crvene Zastave i taktički broj...a na prednjoj oklopnoj pločo biti će bijela identifikacijska pruga...
Znam da bi trebala ići preko cijelog vozila ali neću tako jer mu narušava vizuelni integritet...barem meni...


La


rodeo

Prava inspiracija da uradim jos jedan T 34 iako ih imam 3 uradjena u 1:35 i 2 u 1:72.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

T34

Evo još par slika...imam punu kuću sabotera ali nadam se skorom kraju...




Sandman

uh, Andro, lepo tebi ovo napreduje! :)

samo je malo ova slika sa buretom zas gorivo malo zamucena pa se ne vidi najjasnije sht aje ono crno - proliveno kao gorivo, ili neko oshtecenje?  ???

a hocesh li ovu belu crtu na frontalnom delu tenka da malo napravish neravnom? Verovatno su na frontu fartbali ove bele linije i to ruchno, pa bi verovatno malo ivice linije trebale da budu iskrzane? ovo ja samo malo naglas razmishljam ;)  ::) :D

super super, pa josh i gardijski primerak ;)

bash me zanimaju gusenice kako ce ispasti....

T34

Ma, previdio sam mali procijep na buradi, pa moram nanovo kitati - neće toga biti na "gotovom proizvodu"...
Apsolutno si u pravu za crtu, vidio sam toliko ružno nanešenih da je jad vidjeti, ali bilo ih je čisto urednih...No, bit će chippinga na njoj i to zelenom jasno jer se tada isti radi reverzibilno, pa će izgubiti na urednosti...A još ni washa nema!
Ipak, smatram urednu crtu mojim "autorskim" kompromisom s realnošću :D

Aki

ovo je fenomenalno :o
oces li gusenice spustiti na tockove kao kod JS2 ???