Još jedan T-34/85 / Kraj dorada...+još malo

Previous topic - Next topic

T34

Nakon desetak dana samo gledanja kutije od miline red je i da se započne s radom...
Dakle, katastrofa gusjenice za koje ovaj put nemam alternativu; no zašto ipak Zvezda - pa zbog cijene naravno, a sama maketa je u najmanju ruku "korektna" i mnogo bolja nego npr. IS-2 a miljama ispred BT-5/7...



Nabavio sam miliput i odlučio se malo s tim poigrati, međutim kako mi je prvi put, a i maketa ima na određenim - delikatnim mjestima varove, odlučio sam se samo za one najistaknutije...



Ono što je bolo oči je nedostatak ručica na alatnoj kutiji, rezerve iz Academy Stuarta su "uskočile" u prazan prostor i mislim da fino pristaju...
Dodao sam i postolje za kuke za vuču ( mislim da služe tome) ali njih nema u kitu, pa barem to...a možda se i potrudim do kraja...



Miliput je poslužio i kao m. kit ovaj put, popravljajući grešku na oklopnom kućištu mitraljeza, a sam mitraljez sam zamijenio 0.5 mm medicinskom iglom...



I za večeras dosta; izbušio sam i "kozmetički" obradio rupice za rukohvate od žice, te za električnu instalaciju fara i sirene! Eto!
Nastavak brzo slijedi!


Sandman

Hej lepo ovo ide Andro! ;)

jel moze malo detaljnije o tom Miliputu - kakav je to proizvod, kako se radi sa njime, kako se oblikuje... koliko kapiram to je kao neka vrsta gita?

mitraljeska ev sad bash lepo izgleda ;)

samo napred :)

T34

#2
Pa, neka vrsta dvokomponentnog kita - ali mnogo gušći od kita, više podsjeća na plastelin; enivej obe komponente se pomiješaju, i barem po uputama na raspolaganju nam je sat, sat i po da sa produktom radimo što hoćemo...
Iskusniji kolege prave od njega i dijelove koliko znam, zimmerit, varove itd...
Lak je za rukovanje, bezobrazno jeftin, evo ovo 4E a potrošnja je jako mala, ali nije čest gost u nas, drži ga jedan dućan u ZG i ja naručio...


Gusha

Opet ce da bude neka strava od makete! Sto se tice gita, ovo meni treba za zimerit...Ko je proizvodjac ovog miliputa?

milanco

Osecam da ce biti odlican ajde da ga sto pre vidimo gotovog :D
Okaci slike gusenica da vidim kakve su da li su kao moje ili ne :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

T34

Iste su, zaista su loše teksture, nedovoljno istaknutih članaka, pokušat ću im popravit dojam washem, bojanjem itd...ali da budem iskren toliko me ne smetaju...
Boja i pripadajući efekti čine 99% dojma koje maketa ostavlja!

T34

#6
Evo napravio sam električnu instalaciju fara i sirene, koju sam doradio nekim dijelom koji ja odgovarao s IS-3...Moram priznati da sam se namučio dok nije sve sjelo kako je trebalo...
Na donjoj slici vidite uglavnom sve "žičane" radove na tenku - rukohvate i držače razl. opreme na stražnjoj strani kupole...
Nema još mnogo ovakvih sitnica - išlo mi je mnogo sporije no što sam očekivao!

Miliput proizvodi neka engleska firma, "RIPMAX"...koliko vidim nije isključivo hobby proizvod već ima širu namjenu u kućanstvu ajde neka :D




tripko

ma bice on njega nesto samo napred

T34

#8
Maketarskim kitom malo sam teksturirao neke površine poput kućišta mitraljeza i gornje oklopne ploče kupole, barem malo da nisu "prazne"...



Krep traka služi da bi izolirao liniju spoja prilikom proizvodnje - e sad negdje sam pročitao da spoj nije var, već trag lijevanja čelika i stoga sam koristio obični kit, a ne miliput kog će ipak na par mjesta biti još...
I inače ova Zvezdina kupola mi je čudna - nisam siguran dal bi trebalo staviti i one "U" tragove spoja koji idu paralelno s osovinom topa, pa ako je tko siguran..?



E pronašao sam i one male kukice koje idu na lijevi blatobran, opet je Stuart donator, ali prilično vjerno izgledaju...


Dada

Evo, nadam se da ce ove slike pomoci ;)




;D ;D
pozz

T34

Naravno; ma tako ću i napraviti!!!
Baljšoe spasiba!

Dada


T34

#12
Evo mislim da bi to bilo to - ostatak je standardan...
Stiren ne nekim mjestima - osigurači bačvi i rezervnih gusjeničnih članaka, šarke na alatnoj kutiji...
Maketarskim kitom napravljeni tragovi lijevanja čelika na kupoli, te dodatni varovi na određenim mjestima...
Ima još par sitnica "u hodu", nije vrijedno daljnih slika i teksta, poput žičane sajle itd...









Bojanje - poneki kotač i jednu od bačvi u različitu nijansu temeljne boje, sugerirajući time da su uzeti s drugog vozila usred oštećenja ili sl.,
ručno napisani natpis na kupoli, a te nesretne gusjenice nastojati ću što pažljivije obojati kako bi barem malo ublažio njihov nekvalitet...
Sve efekte s AB-om itd...
Vidimo se u galeriji...

Aki

odlicno napreduje,bice to extra maketa

drazen

Stvarno je extra
Skoro sam zbavio takodje Zvezdin T-34, u svakom slucaju dosta ce mi pomoci ove tvoje fotke oko detalja.