Jedna what if...

Previous topic - Next topic

rdanilo88

Kao sto i u naslovu albuma pise, nisam neki jugonostalgicar ali me kopkalo kako bi izgledalo da su nasi zavrsili NA... Pa uzeh revelovog rafala da se malo igram... Kako nisam vican nekom ozbiljnom prepravljanju, nisam se ni trudio... Ostade dvomotorac :) A i zeznuh se pa na prednjem tocku ne skinuh ovu polugu za nosac aviona... Sve u svemu, interesovala me ideja kako bi ovo cudo izgledalo na Bataji u nasim bojama (zatekli se trenutno dekali SFRJ a bice i jedan u samo srpskim)... Volim suhoje i migove, ali radije bih vidjao ovo na Bataji... Drugari kako vama izgleda? O kvalitetu rada manje vise, radjeno je u dva dana sa minimum pribora za rad...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003392225897&sk=photos&collection_token=100003392225897%3A2305272732%3A69&set=a.895436923912707.1073741837.100003392225897&type=3&pnref=story

Ajde sada vi iskusniji maketari uradite jedan u originalu :)
"Man will fly through the power of his mind, not through the strength of his muscles." Nikolay Yegorovich Zhukovsky

Milicevic.91

Ja kao totalni autsajder i anonimus mogu samo da kazem da je to bila nasa buducnost,jos kada se uzme u obzir da mu je pravljen kokpit u kom bi se komade izdavale glasom onda sta reci.....Licno mi je krivo sto su planovi dosli u ruke nekim ljudima koji su ih prosledili francuzima,ali..... to je tragedija za sebe....
Maketa mi se dopada,mada bih voleo da si je odradio u tradicionalnu jugoslovensku kamuflazu,kao npr,orao,super galeb,mig 29 itd....
:cheers

komoras

Odlična ideja i lepo odradjena maketa  :cheers

@Milicevic.91:

NA je razvijan kao dva koncepta, jedan u saradnji sa Francuzima a drugi u saradnji sa Englezima. Otud i sličnosti sa Rafalom/EF-2000.
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

rdanilo88

Momci hvala, za kamuflazu iskreno nisam imao volje a jesam se mislio da mu lupim onu zelenu kao sa 29ki  :headbang  A ovaj sa srpskim dekalima ce biti kao onaj batajnicki maneken  :super
"Man will fly through the power of his mind, not through the strength of his muscles." Nikolay Yegorovich Zhukovsky

zobo

Bravo Danilo.Radi mastovitost.Koliko je meni poznato Francuzi su dobili kompletne planove i zavrsen kokpit aviona(nekim cudom)u vreme razgradnje nase drzave.Velika slicnost je ,po meni,odatle.Neke ptice nikad ne polete.

zivorad

Dajte ljudi ne budalite , Rafal leti od 1984. godine dok je NA bio samo koncept na papiru i to sa kraja osamdesetih , tako da je priča o Francuskom kopiranju našeg NA smešna ,  s tek priča o kokpitu i slicno ...

Što se makete ( i same ideje ) tiče  ne da mi se svidja nego otkida  :bravo :bravo :bravo

Jovac

Svaka čast za ideju izradu makete. Veoma originalna ideja.  :cheers :cheers :cheers