Mastercraft Su-22, LARAF, 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Zavrsih i poslednju davno sastavljenu a nikad dovrsenu maketu. Ovaj Su-22 sa libijskim oznakama sam planirao zavrsiti u avgustu 2011. godine zajedno sa F-14A sa kojim je bio glavni junak incidenta u zalivu Sidra ali sam uspeo zavrsiti samo F-14 dok je Su-22 ostao na cekanju. Maketa je Mastercraft, uzasnog uklapanja ali mi konturno zaista lici na Su-22.Takodje moram napomenuti da je mehanizam za pomeranje krila pukao tako da se krila pomeraju svako ponaosob. Od dodataka sam koristio samo rezinsko sediste a dekali su iz kutije. Naravno, najveci problem su bile boje kao i same sare na avionu posto sam od referenci imao svega 4 fotografije od cega jedna crno bela a ni ostale 3 nisu bile nista boljeg kvaliteta. Okolnost koja je takodje odmogla (ili pomogla, zavisi kako se gleda) je to sto prema recima posada aviona americke mornarice koji su presretali ili bili presretani od strane libijskog RV, nisu uocena ni dva aviona sa makar slicnom semom, tako da je ova maketa donekle i ''what if'', posto sam sare sa strane koliko toliko uspeo da rekonstruisem sa fotografija, ali sare odgore su ipak fikcija. Boje koje sam koristio su Akan. Toliko od mene.















I na kraju nesudjena zajednicka sa F-14

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

#1
Odlican.Pravio sam ga i znam za muke.Mom se tokom sklapanja mehanizam zeznuo pa fixirao krila.Jos jednom lep suhoj.
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

I na mom su krila zeznuta, tako da ako hocu da ih istovremeno "rasirim", onda moram da vucem levo krilo, a ako hocu da ih "skupim", to onda znaci da moram preko desnog krila... Meni se pre svega ne svidjaju paneli i stajni trap koji je nikakav
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Dobar dobar.Svaka cast sto si odlucio da radis ovakav krsh.Sta je sledece?

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


zolle

Nisam bas merodavan za rusku tehniku, ali da si ga odradio, vala jesi ! Cak pocinjem da razmisljam o jednom u mojoj kolekciji  :super :super :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Jovac

Odličan , ai Tomcat pored mu dobro čuči. :cheers :cheers :cheers

Janjic

Opaka mašina :)
Nalazi mi se na širem spisku, kao i mnogr druge ;D
凸(¬‿¬)凸

FLY BY WIRE