arduino zabavni led projekti

Previous topic - Next topic

pokemoni

Vec duze vreme planiram da uradim osvetljenje makete kamiona.Osnova mi je arduino nano koji je jako malih dimenzija cena prava sitnica oko 300 din.Dok ne stignu i ostali potrebni delovi malo se igram sa probnim projektima.https://www.youtube.com/watch?v=sswbo9IsCxo
https://youtu.be/39b6z4cgirA

zamorano

Da, još mu zakačiš bluetooth modul i mogućnosti su neograničene... :)

E, ali nisam znao da to može da se nađe toliko jeftino, da ti možda ne nedostaje jedna nula u cifri? Još kad kažeš u dinarima, zvuči kao da može negde ovde da se nađe. Ako ima, reci gde da idem da kupim kilo :).

Pozdrav!

pokemoni

Ja sam koristio konkretno arduino nano koji je najmanji i ima na sebi usb ulaz.Cena na kupujem prodajem je od 380 din pa na dalje.Arduino nano je sto se tice funkcija isti kao una samo su dimenzije puno manje.Uskoro ce biti jos par probnih projekata dok ne stignu potrebni delovi.
Karakteristike nano
- Koristi Atmel Atmega328P-AU mikrokontroler           
- Koristi CH340 čip za komunikaciju
- Radni napon: 5V           
- 14 digitalnih ulaza/izlaza: Tx/Rx, D2 ~ D13           
- 8 analognih ulaza: A0 ~ A7             
- 6 PWM portova: D3, D5, D6, D9, D10, D11             
- USB download i napajanje             
- Napon napajanja: 5V ~ 12V DC
- Podrzava ISP download           

zamorano

Da, Arduino je u stvari open source projekt, što znači da bilo ko može da napravi kompatibilni uređaj... Ovo izgleda nije taj neki "originalni" Arduino za koji sam se ja bio zakačio ali koga je briga, čip je isti a cena krajnje povoljna.

Kad se negde otvori mogućnost da se ubaci softver, stvari postanu zanimljive jer možeš lako da se igraš. Jeste malo neoptimalno koristiti kompjuter samo za paljenje LED dioda, ali je ekstremno zabavno :). Sad, na te njegove zlaze mogu da se kače i kojekakvi servo i step motori, ali to je već za drugi tip maketa... Meni je ta priča bila zanimljiva sa druge strane, teoretski bi sa takvim spravama mogli da se prave improvizovani CNC-oliki uređaji za male pare... Ništa ozbiljno, samo da mi precizno iseče maske za erbraš, recimo :).

U svakom slučaju, javi kad bude nekog napretka, baš me zanima kakvo ti je iskustvo.

Pozdrav!