hobby skalpel

Previous topic - Next topic

gasha

Kod kineza u bloku 70 za samo 100 din. Dobri su i ostri a ima i rezervne nozeve. Na buvljaku isti za 250 din.


BigBadWolf

To sam ja pazario, dodushe za 200 dinara  >:( , ali imam jedan problem. Nozic ne moze da se zategne u drzac. Jel to normalno, ili je meni zapao takav primerak?

gasha

Quote from: BigBadWolf on 22-07-2007, 18:44:39
To sam ja pazario, dodushe za 200 dinara  >:( , ali imam jedan problem. Nozic ne moze da se zategne u drzac. Jel to normalno, ili je meni zapao takav primerak?

zapao ti takav primerak, ja sam pazario 2 kom. totalno su ok. Evo pokusavam rukom da ih iscupam ali ne ide, proveri da li si lepo zavrnuo vrh.

Warhawk

Nožići su u redu, ali drške nisu ni za šta (obični plastikaneri, čim malo stegneš, puknu)!  >:(
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

razoxx

U prodavnicama DeWalt....imate sjajne i drske i nozice....Metalna drska (manja i veca ) je oko 300dindzi u kompletu sa dva nozica...ne pucaju i dosta ostaju ostri....Takodje na tu drsku idu i medicinski skalpeli

Warhawk

Gde se nalazi ta prodavnica i ima li posebno da se kupe samo sečiva?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Petar_II

Kao kod svee kineske robee tako i ovi nožići nisu neka vrhunska stvarčica pogotovu što se brzo tupe a rezervnih nožića nema u prodaji.Ja srećom radim u zdravstvu i imam komplet držača gde nožići mogu da se menjaju tako da sam sa te strane podmiren.

gasha

Nisam ni rekao da su profesionalni ali nisu ni tako crni kao sto neki kazu. Ostri su i ima rezervne nozeve koji dolaze uz njih. Za 100 din kada se istupe kupicu novi komplet. Inace nijedan mi se nije slomio niti ispada iz drske. Za profesionalce moze da posluzi kao dodatni alat a sto se mene tice dobro ide i sa njima. Kada natrcim na nesto bolje pazaricu. Moze da se desi i da ti sto kostaju 500 dingera budu vrlo losi, ruku na srce sve je made in china.

Boki

Pre par godina kupio sam sličan komplet (mislim da je italijanska proizvodnja ili tako nešto). Ne sećam se tačno ali mislim da je koštao oko 300 dinara i vrlo sam zadovoljan istim :) .
Pre oko godinu dana sa na buvljaku naišao na sličan komplet za 100 dinara i, naravno, odmah ga kupio. Međutim, posle prve upotrebe se drška skalpela raspala :( .
Sada koristim stare skalpele, a ove jeftine kupujem samo kao rezervna sečiva jer su skalpeli neretko potpuno neupotrebljivi.
Verovatno je pitanje kome se kakav primerak padne.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Rabb

Posto je oblik seciva u predmetnom kompletu specifican, da li bi se isplatila kupovina posebnog ostraca za iste? Na kraju krajeva, ostrica se manje-vise brzo istupi.


3EMYH

Quote from: Dusan Lekic on 23-07-2007, 14:38:53
Evo jedna informacija...
Olfu (Tamiya) mozete kupiti u Beogradu u ul. 27 Marta (K.N), tacnije na strani kod TMF-a (na uglu)...  pored C marketa sa desne strane (mini maxi). To je predstavnistvo Loctite-a i sl, cena je negde oko 500din ALI dobijate uz telo i 25 spare blade-a vrhunskog kvaliteta! Tu mozete naci i Tamiya Scriber (u olfa varijanti Zute boje...) kao i ceo gamu Olfa proizvoda... ;)

Samo mala napomena da radi samo do 15.00  radnim danima, da se ne zeznete kao ja pa da posle posla po kisi idete do tamo a ono ne radi :)

airbamby

Jel video neko taj Tamiya scriber u olfa izdanju?Prekopah po Olfa sajtu i ne nadjoh nista slicno...
Slicica bi bila sjajna...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

ugovorac

Ja te nozice dugo koristim i najveca mana im je sto ponekad hoce da zavrse u neki od prstiju.Nisam do sad ni jedan slomio pa se pitam sta su to drugi radili pa su uspeli da ih slome.To sto se tupe je normalno.Ne mogu vecito da budu ostri a i ti tupi mogu da budu dobar alat za neke stvari.Mislim da su za te pare vise nego dobri.

ugovorac

Ovi nozici i oni na pocetku su dve potpuno razlicite stvari.Svaki je alatka sama za sebe i ne znaci da ako imas jednu ne treba da imas drugu.

Hartmann

#14
Quote from: Dusan Lekic on 12-08-2007, 17:33:07
Quote from: airbamby on 03-08-2007, 13:04:03
Jel video neko taj Tamiya scriber u olfa izdanju?Prekopah po Olfa sajtu i ne nadjoh nista slicno...
Slicica bi bila sjajna...

Evo fotke, moze se videti razlika izmedju Tamiye(Crna) i Olfe (zuta))... ;)



Pozdrav!  :)

Dusan.

Dusane, jel ti Olfa scriber nozici mogu da se montiraju na Tamiya Scriber i koliko kostaju? Odmah onda da saljem Lanmija da mi uzme par  >:D, jer imam Tamiyin scriber, ali samo jedan nozic.
Ljudi, kupite ovo. Ako radi kao Tamiya scriber, onda ste na konju sto se tice urezivanja panela!

P.S. Od ovih kineskih dobar je ovaj skalpel sto je ravan kao dleto za skidanje ecovanih delova sa rama.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"