P-51A Mustang Nort Africa 1943 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

Jovac

Pozdrav drugari evo još jedna maketa ide na policu. Uklapanje nije loše , ali ni bliz glatko kako izgleda na ramovima. Nisam je mnogo prljao samo malo odozdo i malo garež oko izduva i topova. Boje standardno Gunze . Dekali i nisu toliki problem osim stensila za elisu. Da ne kucam više :



                                           

                                           

                                           

                                           

                                           

                                           

                                             

                                             



                                             


Warhawk

Na sklapanje i bojenje u globalu nemam zamerke - fino i uredno.
Ono na čemu mislim da bi bi trebalo da poradiš (i što sam zapazio na još nekim tvojim maketama) su staklići. Sam spoj staklića i makete previše odskače od inače čistog oblika bez naglašenih ostalih panela. Ovo se može rešiti tako što nakon lepljenja staklića popuniš belim lepkom spoj ispod vetrobrana i zadnjeg polukružnog prozora (u suštini ostaviš rupu samo oko dela koji se otvara), pa obrišeš odmah višak štapićem za uši blago nakvašenim alkoholom.

I sami ramovi takodje deluju nejednako i neuredno, za šta predlažem da se oboji malo više, pa čačkalicom odmah izgrebucka višak koji je pobegao na staklo...
Ovo kažem čisto kao predlog za poboljšanje. Čuo sam u priči (ne sećam se tačno od koga) da je staklić aviona kao oči portreta - svi prvo to primećuju i počev ot toga formiraju opšti utisak celine.

Mali off-topic:
Academy maketa predstavlja prvu serijsku varijantu Mustanga, ali u pitanju je P-51 (bez sufiksa), ne P-51A (koji je bio druga po redu USAF varijanta i imao je mitraljeze umesto topova i još neke razlike). Zašto su odlučili da ga tako (ne) krste i naprave pakao svima koji pokušavaju da guglaju ovu varijantu?




'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Jovac

Quote from: warhawk on 15-10-2016, 07:43:13
Na sklapanje i bojenje u globalu nemam zamerke - fino i uredno.
Ono na čemu mislim da bi bi trebalo da poradiš (i što sam zapazio na još nekim tvojim maketama) su staklići. Sam spoj staklića i makete previše odskače od inače čistog oblika bez naglašenih ostalih panela. Ovo se može rešiti tako što nakon lepljenja staklića popuniš belim lepkom spoj ispod vetrobrana i zadnjeg polukružnog prozora (u suštini ostaviš rupu samo oko dela koji se otvara), pa obrišeš odmah višak štapićem za uši blago nakvašenim alkoholom.

I sami ramovi takodje deluju nejednako i neuredno, za šta predlažem da se oboji malo više, pa čačkalicom odmah izgrebucka višak koji je pobegao na staklo...
Ovo kažem čisto kao predlog za poboljšanje. Čuo sam u priči (ne sećam se tačno od koga) da je staklić aviona kao oči portreta - svi prvo to primećuju i počev ot toga formiraju opšti utisak celine.

Mali off-topic:
Academy maketa predstavlja prvu serijsku varijantu Mustanga, ali u pitanju je P-51 (bez sufiksa), ne P-51A (koji je bio druga po redu USAF varijanta i imao je mitraljeze umesto topova i još neke razlike). Zašto su odlučili da ga tako (ne) krste i naprave pakao svima koji pokušavaju da guglaju ovu varijantu?




Hvala na savetu, cim nabavim nove oci (naocare) poradicemo na staklicima. Svi saveti dobro dosli. Pozdrav.

mos


relja

Одличан рад, а тај зазор између стаклића и трупа може и сад да се лако попуни оним акрилним гитом и да се замаже. Мене би мрзело, сад кад је све завршено  :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

AcaDinic

#7
Свиђа ми се. Нема шта.  :bravo
Тај ми једини недостаје у колекцији мустанга.
Још једном  :bravo

Vlada klima

                     :super :super
                    Možda da je samo malko prljaviji.
                       

komoras

Dobar mališa  :cheers
Odlično mu je legla boja, koju nijansu si koristio za kutije trapova?
Šta spremaš sledeće? Sirijca? :)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Jovac

Quote from: komoras on 18-10-2016, 00:32:10
Dobar mališa  :cheers
Odlično mu je legla boja, koju nijansu si koristio za kutije trapova?
Šta spremaš sledeće? Sirijca? :)

Za trapove Model Master Zink Chromate Yellow. Za Sirijca se prikuplja gradja. U radu P-40K. Sledece F-86D(JRV) , Mirage F.1 i verovatno MIG-21 MF ili BIS.