Il2-3m Sturmovik TOKO 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Evo ga jos jedan od mojih projekata sa kojima se zezam u poslednje vreme...

Nemacki piloti su ga zvali Zement Flugzeug (betonski bombarder), dok je kod pesadije nosio ime Schwartzer Todt (crna smrt)... Avioncic se lepo sastavlja, nivo detalja je ok, malko je kokpit truba, ali se sve da doraditi...







Izbrao sam kamuflazu 198 ShAP-a (front Belorusija zima '44-'45)

Znam da su slike ocajne, jos jednom se izvinjavam... kako Vam izgleda ???


Sandman

bravo Dalibore, ova Iljushka mi se bash svidja!

super mu je ispala kamuflaza - si freehand radio?

rep je bash ono.... uf!

kakvi su dekali? jel imaju neke parole po trupu da se stavljaju ili samo petokrake i brojevi?

jedva chekam da ga vidim uzivo ;)

Dada

Kammo je free"k"hand

Sto se tiche dekala ima svega... ali cu najverovatnije samo da okacim petokrake, brojeva, a natpis da pishem

Kerber

#3
Jel to zeleno/braon?
lepo izgleda...

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Dada


La

У одличан је!
И мене чека један "Италеријев" у орману.

husky

Majstore svidjaju mi se boje.
Cije si i koje boje tacno koristio?

Lepa masinica, nema sta.

tripko

lepo lepo overio si airrbush  :o

Dada

Quote from: dagger on 30-07-2007, 08:56:55
Majstore svidjaju mi se boje.
Cije si i koje boje tacno koristio?

Boje su enamelke naravno, rep je MM Bela, zelena Humbrol 30, braon MM1742E dark tan flatili ti fs 30219

Hvala na lepim recima, imao sam malih problema dok sam lupao braon deo kamuflaze, nikako nisam mogao da nadjem odnos gustina boje/pritisak
Pozz

medico

lepo - lepo !
naznachi malo panele i salje slike progresa !


Dada

Mali napredak... maketa je isprskana prontom, nakaceni su dekali (neki) inache su eduardove zvezde, koje sam imao u toj velicini, samo su dve zvezde na trupu original toko, mada se bas vidi da su bajate, ali nema veze... vecina dekala se raspadala u kontaktu sa vodom...
evo malo slika (ocajnih)
Da, glavni dekal koji mi fali je ovaj sto stoji izmedju kabine i usisnika...





airbamby

Lep Strumovik raptore,svaka cast na radu.
Sto se dekala tice verovatno los kvalitet,ja sam skoro imao isti slucaj sa Tamiyinim...  :'(

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

Quote from: airbamby on 18-08-2007, 15:02:30
Lep Strumovik raptore,svaka cast na radu.
Sto se dekala tice verovatno los kvalitet,ja sam skoro imao isti slucaj sa Tamiyinim...  :'(



Hvala... sto se tiche dekali su bas bajati... stancovani su mnogo davno skoro kada i ja...
Lepo cim ih zamocis u vodu, vidis kako pocinje da pluta deo po deo...

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 18-08-2007, 15:08:20
Hvala... sto se tiche dekali su bas bajati... stancovani su mnogo davno skoro kada i ja...
Lepo cim ih zamocis u vodu, vidis kako pocinje da pluta deo po deo...

hm...meni sad pade jedna ideja na pamet....
da li bi mozda mogao da probash sledece - ako ti je ostalo josh tih Toko dekala - da lepo uzmesh i da karton nosach dekala obrezesh oko samog dekala i da na taj jedan dekal uzmesh chetkicom lagano nakapash vodu toplu... znachi ne da potapash u vodu nego da ga premazesh vodom.... mozda bi tako uspeo da se odvoji od kartona ali da se ne raspadne.... pincetom (ili cehtkicom) dekal lagano prenesesh na maketu (ili sam karton drzish na maketi, premazeh vodom i samo svuches dekal na maketu), i onda ga nakapash sa setting solutionom (ili sircetom)... ili mozda josh bolje..  premazesh ga sa gloss lakom/Future/Prontom!? i tako ga odmah zapechatish na mestu gde treba da stoji?  ::) nishta te ne koshta da probash.... makar da vidish ako to radi posao pa ako se opet susretnesh sa slichnim dekalima da ih ne unishtish....  ;)