Jos dva nemca

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo i mene posle krace pauze...
Fabrika 3EMYH je izbacila jos 2 tenka....

Revell Tiger I u 1:72 i Italeri Jagdpanther u istoj razmeri...

Obe makete su odlicne i sklapaju se maltene same od sebe...













drazen

Super su
Lijepo je vidjeti malo i sivih panzera :)
Nego da te pitam, jesil i farbao cetkicom ili airbrushem i da li ces stavljati neke dekale na njih?

3EMYH

Quote from: drazen on 30-07-2007, 10:20:29
Super su
Lijepo je vidjeti malo i sivih panzera :)
Nego da te pitam, jesil i farbao cetkicom ili airbrushem i da li ces stavljati neke dekale na njih?

Farbao sam ih cetkicom, a to je samo 'prva farba'. Zurio sam da ih nakacim posto odavno nisam nista okacio pa da ne pomisli narod da sam odustao :)
nakacicu i neki dekal..

BigBadWolf

Ajde ako ti nije tesko, opisi malo to farbanje cetkicom ( koja velicina, koliko razredjujes farbu, itd)

Hvala unapred.

3EMYH

Quote from: BigBadWolf on 30-07-2007, 11:48:30
Ajde ako ti nije tesko, opisi malo to farbanje cetkicom ( koja velicina, koliko razredjujes farbu, itd)

Hvala unapred.

Nije mi tesko, jedini problem je sto sve radim otprilike. Farbu razredjujem Revellovim razredjivacem otprilike 1:2 (boja:razredjivac), a cetkicu koju navatam, uglavnom neka meka, ne previse velika (ne znam koji je broj, kao u skoli sto se koristi za likovno :) ). Radim ga u najmanje 2 sloja, posto posle nanosa prvog sloja na nekim mestima izbija plastika, kad se osusi, predjem ponovo, taman mu na nekim mestima, da malo razlicitih nijansi.
Nadam se da sam ti pomogao bar malo... :D

Dada

Lepo, lepo... Ta fabrika se bas bacila u serijsku proizvodnju...
Nego je taj Jagdpanther ona wargamerska verzija ??? Samo fircaj i ne staj... Serijska proizvodnja je najjeftinija 8) 8)

3EMYH

Quote from: Dr Raptor on 30-07-2007, 12:30:40
Nego je taj Jagdpanther ona wargamerska verzija ???

Nemam pojma, moze biti, al ne mora da znaci! :)

Aki

lepo ofarbano ;D
oces li raditi weathering ???

3EMYH

Quote from: @ki on 30-07-2007, 12:39:53
lepo ofarbano ;D
oces li raditi weathering ???

Mislio sam samo malo drybrush, ipak su tek izasli iz fabrike :)

BigBadWolf

Quote from: 3EMYH on 30-07-2007, 12:26:34
Quote from: BigBadWolf on 30-07-2007, 11:48:30
Ajde ako ti nije tesko, opisi malo to farbanje cetkicom ( koja velicina, koliko razredjujes farbu, itd)

Hvala unapred.

Nije mi tesko, jedini problem je sto sve radim otprilike. Farbu razredjujem Revellovim razredjivacem otprilike 1:2 (boja:razredjivac), a cetkicu koju navatam, uglavnom neka meka, ne previse velika (ne znam koji je broj, kao u skoli sto se koristi za likovno :) ). Radim ga u najmanje 2 sloja, posto posle nanosa prvog sloja na nekim mestima izbija plastika, kad se osusi, predjem ponovo, taman mu na nekim mestima, da malo razlicitih nijansi.
Nadam se da sam ti pomogao bar malo... :D
1:2? Cek malo, na 1ml boje 2ml  razredjivaca? Heh,  :-[ pa nije ni cudo sto meni posle farbanja maketa izgleda ko sveze izorana njiva


3EMYH

Quote from: airsuba on 31-07-2007, 11:11:26
Sto si ih oba uradio ovako u tamno sivoj boji?
Moglo je to i malo sarenije  ;)

Moglo je, i bice. Za sada sam ih stavio ovako po 'uzoru' na sudden strike, jer su tamo svi sivi...
Nesto mi se tako bas svidjaju, ali cu ih prefarbati u jednom momentu! :)

T34

Fino Fino!
I ja sam jednom makete bojao u čast "Sudden Strike-u"!
Inače, s obzirom na nestašicu boje - nije neuobičajeno da krajem rata njemački tenk iz tvornice opet izađe u "Panzer Gray"!
Fine makete!!!