P-47D Thunderbolt JRV 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

Jovac

Svima dobro poznata maketa. Pošto mi je ovo treći P-47D Revell-ov moram da primetim da im je sada prilično istrošen i ofucan kalup, postao je užas za uklapanje i pun fleša. Zahvalnost mom drugu Nidži 79 za donaciju u vidu dekala za ovaj projekat. Boje su Humbrol i Model Master , blagi uljani wash i malo Tamiya šminka.  Evo slika:

                                                                         

                                                                         

                                                                           

                                                                           

                                                                           

                                                                           

                                                                             

                                                                             

                                                                             

                                                                               

                                                                               

                                                                               

                                                                               

                                                                               

                                                                                 


Tomcat

Mnogo je dobar...Boje iste kao na F-86D?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac

Quote from: Tomcat on 15-01-2017, 23:11:56
Mnogo je dobar...Boje iste kao na F-86D?

Ne. Išao sam prema Lift Here uputstvu: dole HU47 , gore HU106 i trebalo bi po njima HU116, ali sam ja stavio HU117, jer je ipak malo svetlija.

djos & filip

#4
Lep debeljko.
Slike kao i obicno   :jok ..... salim se ali bolje izgleda uzivo.
Dobro je ispao, imam par sitnih detalja za doradu ali....o tom potom

Pozdrav


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

mos


relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

cherny

Dobro izgleda! Ova maketa je u sustini lepa, ali ima par zamerki, od kojih je glavna prekratak i pretanak stajni trap, pa kad se napravi onako "iz kutije" sa sve rezervoarom, on se skoro pa vuce po zemlji. Vidim da si obratio paznju na spoj kabine i trupa, super. Jedino mi ova antena na ledjima bode oci, ona je predvidjena da se stavi unutar trupa pre sklapanja, uzmi i skrati taj zadebljani koren, ako te ne mrzi. Nezgodan je i ovaj spoj polutki u izduvu kompresora, ja sam to na mojim resavao parcetom tamiya trake, posto ne moze da se osmirgla...

AcaDinic

Vidim baš si se razradio ovih dana.  :bravo
Što se tiče kalupa, tu si potpuno u pravu, ali gde su tu sitna zadovoljstva gitovanja, šmirglanja i ostalog dovijanja da se dovede maketa u neko normalno stanje.
Gledajući ove tvoje slike vidim da ti to nije bio problem.
Odličan rad, nema šta.  :bravo

Janjic

Fino si ga uradio  :D
Šteta za žutilo na dekalima  :(
凸(¬‿¬)凸

Jovac

Quote from: cherny on 16-01-2017, 07:24:16
Dobro izgleda! Ova maketa je u sustini lepa, ali ima par zamerki, od kojih je glavna prekratak i pretanak stajni trap, pa kad se napravi onako "iz kutije" sa sve rezervoarom, on se skoro pa vuce po zemlji. Vidim da si obratio paznju na spoj kabine i trupa, super. Jedino mi ova antena na ledjima bode oci, ona je predvidjena da se stavi unutar trupa pre sklapanja, uzmi i skrati taj zadebljani koren, ako te ne mrzi. Nezgodan je i ovaj spoj polutki u izduvu kompresora, ja sam to na mojim resavao parcetom tamiya trake, posto ne moze da se osmirgla...
Hvala na sugestiji. Ispravićemo još koliko večeras. Pozdrav.

vuk#75

Maketa je lepa ali mi u oci upadaju dve stvari koje mi se ne dopadaju.
Prva- poklopci motora su nekako nepravilno iseceni i iskrivljeni
Druga- farbanje kabine je dosta neprecizno.
Sve ovo navodim iz razloga sto sam na drugim maketama video da mozes mnogo bolje pa mi nekako zasmetalo na ovoj.
Inace svaka cast za ostatak makete, posebno mi se dopada wash na maketi

Зоран 1962

Lepo uradjeno.Bas onako,za svoju dusu. :cheers :cheers

Nekada moj omiljeni aviončič od Revella ali se dosada stvarno istrošio kalup i kvare ga staklići i te klecnule nogice.