A-4M Skyhawk, VF-126 Bandits, Fujimi 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Fujimijev A-4 u 1/72 mi je jedna od najdražih maketa,što bi na jednom sajtu rekli, pravi mali dragulj. U ovom slučaju, radi se o maketi A-4M koju sam u prilicno lošem stanju prošle godine kupio na Limundu za, koliko se sećam, 300 dinara. Maketi je nedostajao canopy, horizontalci, stajni trap, priključak za punjenje gorivom u vazduhu, a rezervoari su bili zalepljeni direktno na avion, a sve je bilo zalepljeno nekim neobičnim gumastim lepilom koje nije naročito dobro držalo delove na okupu pa sam ga lako rastavio, sa izuzetkom uvodnika koji su bili ''natopljeni'' lepilom i njih nisam uspeo odvojiti... Na svu sreću, Fujimi sa svojim A-4 daje po 2 canopyja tako da sam taj problem lako rešio uzimanjem canopyja od mog A-4 iz šteka, kao i horizontalce i prikljucak za punjenje ali stajni trap nisam uspeo da nadjem osim prednjeg tako da je maketa morala na postolje... U početku sam planirao kuvajtsku letelicu, međutim, dekali koje sam izlicitirao na ebay mi ikada nisu stigli (zanimljivo je da mi u tom periodu u junu 2016 godine nisu stigle cak 3 posiljke a u to vreme je ovde kod nas u Rumi uhapšen službenik pošte koji je otvarao i krao poštu) tako da su ovi adversary Wolfpak dekali iznudjeno rešenje, takođe sa e bay... Maketa je farbana MM i Humbrol uljanim bojama, wash je Vallejo... Što se tiče samog aviona, A-4M je poslednja verzija ovog malog jurišnika radjena za USMC. Ovaj konkretni avion,  NJ632, je po povlačenju A-4 iz upotrebe 1992 dodeljen mornaričkoj adversary jedinici VF-126 Bandits u kojoj je leteo narednih par godina da bi sredinom 90ih bio prodat Argentini kao A-4AR gde je dobio oznaku C-934 i postoje njegove fotografije od pre nekoliko godina kada je još uvek leteo...

Pravi NJ 632



















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Bar kod mene je ovaj nacin izlaganja maketa jetova sve vise u modi I steta da se to jako retko vidza.
Bas je sladak.

relja

Trud uložen u restauraciju se isplatio.
Odličan "Scooter"!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

viper

#5
Odlicno izgleda
Nisam znao da je fujimijev scooter ovako dobra maketa.

Tomcat

Quote from: viper on 04-02-2017, 18:36:06
Odlicno izgleda
Nisamznao daje fujimijev scooter ovako dobra maketa.

Daleko najbolji u 1/72, uz to su pokrili skoro sve varijante
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

Steta sto nema trap ali moze i ovako. Totalno drugaciji utisak o avionu, Skyhawk na nogama deluje pomalo nezgrapno.

Sneni

Super rad, ova adversary šema mu jako dobro stoji :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Tomcat

Da ne zaboravim, kolega Zolle je donirao stalak i figuricu pilota, pa mu se ovom prilikom zahvaljujem :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

FLY BY WIRE

Kolik vidim ubo si ga maksimalno...svaka cast :super

iguanac

Svaka cast i na radu i na trudu. Posebne pohvale za spasavanje maketa iz "Limundo svratista" i vracanje njihovog dostojanstva.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Tomcat

Quote from: iguanac on 14-02-2017, 10:17:17
Svaka cast i na radu i na trudu. Posebne pohvale za spasavanje maketa iz "Limundo svratista" i vracanje njihovog dostojanstva.

Hvala! A ovo za spasavanje se slazem, posebno zadovoljstvo je spasiti maketu iz takvog stanja
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...