Blue Angels - Sijetl airshow

Previous topic - Next topic

djnik

Povodom trka brzih camaca u jednom od zaliva u blizini Sijetla akrobatski tim americkog ratnog vazduhoplovstva "Blue Angels" je priredio fantastican letacki program. Momci su zaista odlicni, leteli su blize nego bilo koji tim koji sam do sada video (verovatno je i zato jedan od njih roknuo pre 2 meseca  :? ) i izvodili su vratolomije citavih sat vremena. Dosta price, evo slika. Zahvaljujem se MK na majici koju sam nosio ceo dan i reklamirao sajt ;)

Pre nego sto su "Blue Angels" nastupili, publiku je "zagrejala" meni nepoznata akro grupa na L-39 avionima (da nisu Breitling?). Momci su veoma solidno odradili posao:



Meni omiljena slika ove akro grupe:



Potom je nastupio C-130 Hercules koji "Blue Angels" koriste za logisticku podrsku. Vrsio je prelete vrlo nisko iznad zaliva i ostro se penjao:



Last but not least, "Blue Angels":



Nadam se da ste uzivali koliko i ja! Sve je slikano sa Olympus UZ-550 digitalnim foto aparatom. 18x Opticki zoom se stvarno isplatio ovaj put!

Sandman

WOW!!
bravo za slike!!

one slike sa L-39 su bash zanimljivi jer su koristili dim u boji a meni se posebno svidja ona slika gde se razdvajaju jedan za drugim u vis ;)

onaj C-130 je baash nisko ishao!?  ::)

Blue Angels, shta reci... lepo izgledaju, mada mi se vishe svidjaju USAF Thunderbirds  ;) :P zbog sheme farbanja a i samih letelica na kojima lete ;)

Nego jesu li "Andjeli" ovaj put leteli u skracenom sastavu?  ??? vidim da ih ima samo 4!?  ??? ::)

Nema na chemu za majicu - nadam se da ti se svidja i da ti velichina odgovara ;)

Ajd pozz i nadam se da cesh uhvatiti i Thunderbirds sada negde u okolini ;)  0:)
Srki

djnik

C-130 jeste isao na nekih tridesetak metara iznad vode. Jedna barza je stajala na sredini zaliva i sluzila im je kao orijentir narocito za one manevre mimoilazenja. Sto se tice brojcanog sastava, mislim da ih je ukupno bilo 5 sto se i vidi na jednoj od slika. Uglavnom su leteli u formaciji od 4 i od 2 aviona i neizmenicno su pravili akrobacije.

Majica je odlicna i velicina mi odgovara! Hvala jos jedamput.

Sto se tice Thunderbirdsa pogledacu na netu kakav im je raspored ali nisam nacuo da dolaze u ovaj deo US&A. Polako Srdjane, ne moze sve odjedamputa ;)

djnik

#3
F-18 od Blue Angels na zemlji pored Museum of Flight i Boeingove fabrike.