hawker typhoon Mk Ib 1/72

Previous topic - Next topic

krajton

Još jedan završen projekat
Academy hawker typhoom Mk Ib
rezinski izduvnici , eceraj , dekali od airfix-a
Boje gunze, lakovi gunze, wash vallejo




neznam dal se vide kaiševi... eceraj
I pola kokpita koji se nevidi...












Freehand prskanje jeste lepo ispalo ali je premekano I nije bas realno za 1:72.  Ako te ne mrzi napravi maske na rubovima I dospricaj zelenu. Odma ce biti lepse.
Za sahtove I poklopce mislim da su bili spricani srebrno.

Pedja

Lep rad, dopada mi se,čiping, senčenje panela i farbanje je odlično ispalo. Ovo za kutije stajnog trapa treba proveriti, može biti da su bile srebrne ali vrlo je verovatno da su u boji donjake.

flanker

Lepo urađeno, odlični detalji. Možda malo blaži prelazi, ali lepo ofarbano.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Зоран 1962


medico

sasvim lepo ! sviđa mi se farbanje , malo sevaju spojevi polutki trupa mada mozda malo više dolazi do izražaja obzirom na macro mod ?! probaj za sledeci put da malo posvetlis tipa  5-10% boju pa sa njom da naprskas krilca , repne horizontalne i vertikalne površine  . Ofarbaj poziciona svetla .

krajton

Obišao sam gomilu foruma i galerija, svugde je različito
Za boju kutija stajnog trapa po sastavnici academy-ija je donja maskirna,
po slikama iz muzeja i gomila walkaround-a boja je donje maskirne šeme

E sad za muzeje moguće je da je problem nastao nakon restauracije i njihovog izbora boje
Na forumima nekim britanskim sam našao podatak i njihov zaključak da je boja verovatmo int. green
Nije silver ili aluminijumkao kod harikena npr.

Tako da je mene zavela slika iz muzeja i sastavnica, ali posle analize vraćen je na sto na laganu doradu
Ofarbao sam kutije stajnog trapa u int.green, ofarbao sam poziciona svetla  (njih sam skroz prevideo)
Sad samo da ga izlakiram pa nazad na sto za slikanje i nazad u vitrinu.
E da , ubi me makro, gotovo da se  i nevidi  spoj i mnogo lepše izgleda uživo.

Stigao mi je razređivač danas , tako da nastavljam sa lakiranjem oma sutra ( gunze naravno, hvala vlado, pomoć prijatelja  :super  ,  brzo i efikasno  )

Posle lakiranja ću da okačim sliku poneku...
Hvala svima na kritikama i komentarima

krajton







rešeno, lakirano evo i rezultata