Iracki Styx, kineska verzija HY-2 - 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Posle Zalivskog rata jednog i drugog ostala je gomila raketa po kojekavim budzacima u kojima su ostavljane, sakrivane, sta god. Imao sam par komada od ranije pa sam mislio sam samo da je tutnem na pesak ali ispalo bolje da bude na kolicima koje sam morao da napravim. Podloga je obicna boja bez pigmenata u par razredjenih slojeva na beloj podlozi od akrilnog gita. 






Sandman

Veoma lepa scena. Sviđaju mi se onaj potamnjeni panel i nosni deo rakete, doprinose realističnijem izgledu.

Ograda je odlično ispala, jedino mi utisak kvari malo onaj deo oljuštenog maltera, vidi se da je dosta deblji sloj preko cigala pa deluje nekako plastično.

Generalno vrlo uspelo!

Goran A.

Jesta taj malter malo deblji, to je do Italerija, zidovi iz nekog seta. Mozda ga je trebalo malo smirglati, uzivo to izgleda manje istaknuto.

Planirao sam jos par figura, vatrogasce u azbestnim odelima i maskama koje se nose kad se istace raketno gorivo ali necu ih dobiti jos koji dan pa neka stoji za sada ovako.

Taj nos je uvek u drugacijoj  boji  nego ostatak, nisu Rusi imali bas neku paletu radioprozracnih boja, par nijansi sive, par nijansi zelene i to je to. 

Sandman

Ako te ne mrzi, možeš da prešmirglaš malo taj deo sa malterom da ga stanjiš, a onda nanesi malo tečnog lepka, i dok je još svež, starom četkicom za zube malo tapkaj po tome da napraviš hrapavu teksturu maltera... za 72-ku bi trebalo da bude taman.

Goran A.

Da, to bi moglo biti brzo resenje. Kad mi stignu figure onda cu to o jednom trosku.