Lotr diorama - inspired by helms deep

Previous topic - Next topic

Goran A.

Quote from: Hermod on 11-03-2017, 20:20:37
Quote from: AG02 on 11-03-2017, 20:14:18
Ja bis stepenice doradio, imas veliki zazorna spoju sa zidom. E sad ako bas tako treba....

Па могуће да сам претерао мало са том рупом, али мислио сам да буду мало изломљене и да буде земље у том делу па нека пузавица уз зид горе :P A интересује ме шта мислиш о мосту? Да ли је превише нереално да остане овако танак(дебљина једне цигле) јер је ипак од камена као?

Nisam bas siguran da je tad bilo armiranog betona :D pa da tako stoji. Mislim da ne mora da bude deblji.

Hermod

Quote from: AG02 on 11-03-2017, 20:31:09
Quote from: Hermod on 11-03-2017, 20:20:37
Quote from: AG02 on 11-03-2017, 20:14:18
Ja bis stepenice doradio, imas veliki zazorna spoju sa zidom. E sad ako bas tako treba....

Па могуће да сам претерао мало са том рупом, али мислио сам да буду мало изломљене и да буде земље у том делу па нека пузавица уз зид горе :P A интересује ме шта мислиш о мосту? Да ли је превише нереално да остане овако танак(дебљина једне цигле) јер је ипак од камена као?

Nisam bas siguran da je tad bilo armiranog betona :D pa da tako stoji. Mislim da ne mora da bude deblji.

Једино да одрадим неки лук испод да држи структуру :)

Goran A.

Ako je prema filmu onda nemoj nista dodavati.

Smrki

Kad god si u dilemi osloni se na reference, u tvom slucaju film. Ako se na snimku ne vidi dobro taj deo sa mostom onda potrazi kako je to izvedeno na srednjevekovnim tvrdjavama. U principu nije realno da kameni most ima takvu konstrukciju, definitivno bi morao da ima luk ispod ali ako je na filmu tako kontsruisan onda svakako potpada pod pesnicku slobodu :D
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Hermod

Колико видим има мали лук и на филму па ћу и ја додати то, овако је стварно нереално :)

Starac sa planine

Kameni most mora da bude lučne konstrukcije. Postojali su u tvrđavama i drveni mostovi, ali u tom slučaju bi i ograda bila drvena.
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...