Lotr diorama - inspired by helms deep

Previous topic - Next topic

Hermod

Ово је моја прва диорама и с обзиром на то вероватно превелика, али шта је ту је. Ту је пар слика на којима се види да су радови још увек у грубој фази. Цигле су прављене од глине углавном у калупу и зидине од њих. Планина је од стиропора. Доста ствари је вероватно могло боље да се одради али ја сам почетник па... Биће ми драго да искуснији људи кажу шта мисле о овом подухвату  :D








rodeo

Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

trnke


Hermod

Извињавам се, мало сам имао проблема са сликама...


PELE


rodeo

Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Smrki

Vrlo lepo i ambiciozno, pristupio si projektu veoma ozbiljno. Mogao bi malo vise da napises o samoj izradi. Od cega si pravio kalupe za glinu? Koju glinu koristis? Jel nameravas da popunjavas zazore izmedju blokova? Jel planiras neku scenu sa figurama ili pravis samo maketu tvrdjave? Koja je priblizna razmera? Mislim da je dosta pitanja  :lol
Samo napred bice ovo odlicno!
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Hermod

Људи, хвала много на подршци! Калуп је урађен од дрвета дебљине 11 мм на цнц машини, отворен је на обе стране тако да када се глина осуши таман се довољно скупи да може да испадне из калупа. Глина је обична, произвођач Кекец,  може се наћи у књижари. Шупљине између блокова планирам да попуним неким гитом, биће ту мало неке нијансе зеленкасте на блоковима као последица влаге вероватно. Фигуре немам, а ни новца да их набавим искрено, тако да ће бити само тврђава. Ех сад размера нисам сигуран колика би била... димензије су 100*50*80 у цм. На претходним сликама фале неки делови. Ово је цела:


guster

Sjajno izgleda za sada.
Nasao sam da firma Alliance proizvodi setove iz ove trilogije u razmeri 1/72.
Steta bi bilo da ne dobije i neku figuru kad je vec scena tako upecatljiva  :bravo

Igor13

Odlično, šteta što neće biti figura, bio bi to totalni haos, pogotovu što obožavam tu trilogiju i sam imam kolekciju figura ali veće razmere visine oko 18cm

Hermod

Видећемо за фигуре има времена за то... Прво да завршим грубе радове :D Ова трилогија је мени омиљена, а ова тврђава прелепо осмишљена. Још једном хвала на подршци, значи једном почетнику :)

Hermod

Полако иде, због много покушаја и грешака па онда поновних покушаја, али шта да се ради  :headbang




Goran A.

Ja bis stepenice doradio, imas veliki zazorna spoju sa zidom. E sad ako bas tako treba....

Hermod

Quote from: AG02 on 11-03-2017, 20:14:18
Ja bis stepenice doradio, imas veliki zazorna spoju sa zidom. E sad ako bas tako treba....

Па могуће да сам претерао мало са том рупом, али мислио сам да буду мало изломљене и да буде земље у том делу па нека пузавица уз зид горе :P A интересује ме шта мислиш о мосту? Да ли је превише нереално да остане овако танак(дебљина једне цигле) јер је ипак од камена као?