Messerschmitt Bf-109 G-10 JRV Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Revell sa svim svojim manama.

Mislio sam da ce ovo biti brzinski gotovo s obzirom da sam skoro sastavljenu maketu dobio kad ne moze nista brzinski kod mene. Kao sto rekoh Revell sa svim svojim manama, nisam nista dirao, oob osim malo dorada u kabini i to je to, dekali su lift here, boje miks.

Sto se same seme tice dosta razlicitih referenci ima, ovde konkretno mislim na boju nosa, negde je siv, negde plav, negde crven. Glavna referenca su mi bile fotke iz muzeja pred transport u Ameriku ali se tu spiner ne vidi tako da se za nos moze reci da je eto pusteno masti na volju a i nekako da razbije malo monotoniju  :)

















djos & filip

Bas mi se svidja.
Revelova maketa na kraju u rukama dobrog majstora moze da izgleda veoma dobro, sto si ti i pokazao.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

AcaDinic

Шта год ко мислио ово је одличан рад.  :bravo

Jovac


Nemsy_29

Hvala na lepim recima :) Generalno jedna od retkih maketa sa kojima budem zadovoljan

relja

Sviđa mi se, bolje je ispala od moje, izbor nijansi boja joj mnogo bolje "paše".
Da li je taj avion zaista imao crveni spiner? Ako jeste, hoću i ja da ga naknadno ofarbam na svojoj maketi  :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Nemsy_29

Quote from: relja on 27-03-2017, 11:23:11
Da li je taj avion zaista imao crveni spiner? Ako jeste, hoću i ja da ga naknadno ofarbam na svojoj maketi  :)

"Kasno Marko na Kosovo stize..."

Ili pored jedne od referentnih fotki slepac(citaj JA) nije video spiner!!!!

U lift here sastavnici stoji da je siv, naisao sam na profil gde je crven, pa na profil gde su rep i spiner crveni i pogledao par uradjenih maketa gde je  crven bio. Dakle moguce da je mozda nekad spiner bio crven ali sa ove fotke se vidi da je siv, videcu da li cu prefarbati posto me trenutno mrzi iako je sa crvenim spinerom bar meni lepsi.


Janjic

凸(¬‿¬)凸

zamorano

Odličan rad, i jeste stvarno lepši sa crvenim nosom :).

Nego, nisam baš ekspert ali izgleda kao da ovaj spiner na slici ima te iste dve boje kao trup. Da li je moguće? (Sa druge strane, koja je verovatnoća da je on zarđao pa da je od rđe dobio boju koja je ista kao kamuflažna?) Ne bih baš da ti komplikujem posao, ali kamuflažni nos bi možda bio zanimljiviji od sivog :).

Pozdrav!

relja

@ Nemsy_29 -  izvini ako sam te nasekirao.
Maketa je odlična, ne menjaj. Super izgleda i sa ovakvim spinerom, a ko zna, moguće i da je stvarno bio crvene boje tokom upotrebe.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Nemsy_29

#11
@relja ne taman posla da si me nasekirao, moje najvece uzivanje u ovom hobiju je upravo taj istrazivacki deo pre same (i u toku) izrade makete pa mi je samo krivo sto na onoj fotki nisam primetio spiner a pogledao sam je par puta  :) uostalom ko radi taj i gresi, nije ni prva a ni poslednja greska  :rtfm

Da jeste lepsi crveni, za sad ce ostati tako pa kad me ne bude mrzelo mozda i prefarbam ali eto da neko od kolega ne pogresi ubuduce ako bude radio ovu maketu da zna  :)

@zamorano meni se cini da je ipak od rdje.

Night Fighter


djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Зоран 1962