pt Skoda 37mm

Previous topic - Next topic

medico

ovaj protiv tenkovski top bio je u naoruzanju Vojske Kraljevine Jugoslavije, maketa je u 1/35 razmeri , kompletno rezinska, proizvodjach je ProfiKit www.sweb.cz/PROFIKIT .
ovo mi je prva rezinska maketa topa, mogu reci da je prilicno detaljna , zbog ove malo bezlicne krem boje rezine i ne vide se detalji, ipak jako pipava za rad jer su delovi jako nezni i tanki !
najveca izmena odnosice se na oklopnu plocu koja je dosta detaljna ali se prilikom susenja rezin poprilicno savio umesto da je sasvim prava .
evo kako za sada izgleda :







Evo kako izgleda primerak u muzeju na Kalishu !





iguanac

Svaka cast Aco,
deca ti sastavljala topove tako.
Mnogo lepo izgleda -jesi li to pazario u Mosonu?
Marko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

medico

#2
Quote from: iguanac on 28-09-2006, 11:02:11
Svaka cast Aco,
deca ti sastavljala topove tako.
Mnogo lepo izgleda -jesi li to pazario u Mosonu?
Marko
jes' u Moshonu ...za 8 eu od Ceha koji je ludji od mene ...ja samo sastavljam makety a on je pravio i master  ;D
inache imash li neku ideju za bojenje ...pretpostavljam da su ove Skode koriscene onako kako su i stigle iz Ceske u tamn. zelenoj ?

legenda

je si kupio ijos neke druge topove ove tvrtke??? dosta je bilo u Kraljevini od njih...

medico

Quote from: legenda on 05-10-2006, 17:31:00
je si kupio ijos neke druge topove ove tvrtke??? dosta je bilo u Kraljevini od njih...
za sada samo ova shkoda !
na Vitrini bio je spisak sa vise manje svim stvarima iz doba SHS i Kraljevine...pa treba videti sta josh moze da se nadje od maketa !
imash li ti neki link  ? mene interesuju makete topova samo u 1/35

iguanac

Pazi se Aco, ako tako nastavis, nazvace te topdzijom....sto je bolje nego furundzija!
Za boje ne znam stvarno! Tankete nisu prefarbali, pa su i topovi verovatno ostali u originalnoj boji. A koja je to boja - pojma nemam - valjda imas u uputstvu?
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

medico

ima preporucenih boja u uputstvu ...samo cesi si imali 3 color-nu shemu i maslin.-zelenu...kakva je isporucena kod nas nemam pojma ...nisam uspeo da nadjem ni jednu fotku iz kraljevine ?!

medico

 Evo kako sada izgleda , neposredno pred farbanje  crnim sprej primerom oklopna ploca je od stirena a svi detalji sem blatobrana su u samogradnji ...






pronasao sam starii text i linkove sa photobucketa pa cu danas okaciti i 'slikopis' o pravljenju zakivaka !


Sandman

Quote from: medico on 09-10-2006, 13:19:22
Evo kako sada izgleda , neposredno pred farbanje  crnim sprej primerom oklopna ploca je od stirena a svi detalji sem blatobrana su u samogradnji ...

svaka chast Aco!
ovo izgleda bash loodachki dobro... kapiram da je ovo malena maketica?

nesha

Au, Aco! Fenomenalno, sav sam se najezio kako si ga uradio  :) :) Bravissimo!

medico

hvala , hvala .... inache  ne znam od kud mi ideja da su u pitanju Poljaci ?

www.sweb.cz/PROFIKIT je iz Ceske ...a ne kako sam napisao iz Poljske   :-[
Jan Polc jedan od ljudi iz firme me ljubazno zamolio da izspravim greshku ... izgleda da sasvim dobro razumeju nase pisanije

nesha

Vidi slika sa Kalemegdana... :)
http://www.sweb.cz/PROFIKIT/

a, ako se ne varam, na ovoj strani ima slika sa nekim nasim momcima :) :)
http://www.sweb.cz/PROFIKIT/

Da mi vidimo kako bi se ovo dalo naruciti (bas sam partiota,a? ;D )

TISO

E vidi ima i u 1/72.
Jedno pitanje jesu li ove Prage RV bile i u Yu?
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

TISO

Inače sam ovo postavio na drugoj temi ali ču postaviti i ovde:
Jugoslovanski protutenkovski top Škoda 37mm Kanon P.U.V. vz. 36 aprila 41 ( vidi čaure oko topa):


Zapljenjena 37mm Škoda u Jugoslaviji:


Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

medico

 " dos'o Svaba sve do Ralje a od Ralje nema dalje "

mislim da postoji i cela pesma ali ja sam chuo samo ovaj stih , navodno... se odnosi na Aprilski rat i zaustavljanje prodora nemackih tenkova u okolini Ralje i to bash topovima ovog tipa .
u vreme kada sma radio ovu maketu nisam imao ove fotografije tako da sam pretpostavio da su Jugoslovenski topovi bili samo u maslinastoj semi farbanja no ochigledno je ( na gornjoj fotki )da su bili i u originalnoj trobojnoj semi .