Air brush from NI buvljak

Previous topic - Next topic

ugovorac



Evo,to je taj.Kosta 3000 dinara i odlicno se prodaje.Ne znam ko ga kupuje.Znam samo da nisu niski maketari (bar oni s kojima se druzim).Oni to odavno imaju.Koliko je dobar,procenite sami.

Kerber

izgleda mnooogo bolje od mog Rusa.....
ima li ime i makar rezervnu iglu, za te pare :o

razoxx

Drugari,dal izgleda solidno ili ne nije vazno...vazna je velicina dizne i idebljina igle....pogledavsi ovu rezervnu iglu,nije bas za precizne radove ali ocigledno moze da posluzi..takodje pitanje je da li su delovi koji treba da budu od nerdjajuceg celika,bas prisutni....cak je moguce da su neki delovi unutra od nekih materijala koji brzo stadaju (ciscenje nitrom i ostalo)...

ugovorac

Ono dole je kljuc za diznu a ne rezervna igla.Ako pogledate uputstvo,tu pise da je precnik dizne 0,3 mm sto meni dekuje malo verovatno,al`,tako pise.U Mosonmadjarovaru sam video ovaj air brush kod nemca koji prodaje air brus-eve i sve ono sto ide uz njih (oni koji su bili tamo znaju o kome govorim),bio je naj skuplji od tog proizvodjaca i kostao je oko 4000 dinara.

BigBadWolf

I jel vredi ovo? Ili je bolja varijanta onaj komplet sa kompresorom u Wobiju?

ugovorac

Mislim da ovo vredi i da je bolja varijanta ako imas kompresor.Ako nemas,bolje Wobi.Iz Wobija se vracas kompletan.Namontiras i odma radis.Nabavka kompresora ume da bude prilicno komplikovana.

BigBadWolf

Hmmm...  http://www.wobyhaus.co.yu/pdf/GUEDE.pdf kaze ovako:

KOMPRESOR ZA AIRBRUSH SET GAR 8.477,12 din
KOMPRESOR ZA AIRBRUSH PROFI SET KOM 14.123,42 din

Po ceni ja bih rekao da je ovo prvo samo kompresor, a da je profi set onaj komplet sa AB o kome je pricano. Ili gresim?

EDIT: Ili da okrenem telefon i pitam?  :P

milanco

#7
Taj braz je isti kao moj samo sto je moj markiran. Inace ovim brasom sam prezadovoljan i gledajuci ovaj sa buvljaka uzivo video sam da ima sve delove iste pa mislim da bi bio jedno odlicno resenje za te pare. Inace moj je placen oko 150 dm 1007 ako se dobro secam :D

Evo i slika mog AB
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Vizant

pazi na diznu, nezna je lako se slomi kad je odvijas kljucem inace moj je vrlo slican  i radi posao, samo ne zaboravi oni od 150 i 200 evra nisu dzabe toliko skupi ja sam se uverio i sigurno da cu kad tad kupiti jedna badger ili aztek mozda!

BigBadWolf

http://www.guede.ws/sys/dl/50068_de.pdf to je ovaj jeftiniji i

http://www.guede.ws/sys/dl/50065_de.pdf

Ako ima neko da zna nemecki pa da nam objasni razliku izmedju ova dva modela.

ugovorac

BigBadWolf,dobro si razumeo cenovnik.Air brush set iz Wobby-a je kupio Eraser.Kada mi se zadnji put javio,reko je da ga je probao na suvo i da je odusevljen.Motor radi samo kada je pritisnuto dugme za pustanje vazduha na air brushu i da je neverovatno tih.

Eraser

Evo ovako gospodo draga (on je nestao bez traga)  ;D ;D ;D
Posle nekoliko prskanja sa onim AB iz Woby-a mogu vam reci sledece:
AB nije uopste los danas me po prvi put izneverio danas kad sam radio mustanga jer mi se igla bila zaglavila pa je izbacivao boju ko lud al to je najverovatnije zato sto prosli put nisam dobro vratio iglu jer nisam jos bas strucanj sa njim ali i to sam sad sredio pa radi opet dobro tako da je AB sasvim solidan.
A sto se kompresora tice e tu je vec druga prica pritisak ne moze da se podesava!?! Konstanto radi na 20 psi ili ti otprilike nekih 1.4 bara mada meni nije problem al je stvarno dosta jak pritisak.Videcu ako uspem da napravim neki regulator.

Ali opet za 14000 sve u kompletu ja licno mislim da se isplati. Al ja sam uzeo onaj skuplji jer bio je jos jedan crni AB koji je bio jeftinij i mislim da je to ovaj sto ste okacili slike,ja imam onaj drugi sivi.

ugovorac

Eraser,da li znas da ono veliko crno dugme na kompresoru,pored manometra,sluzi za regulaciju izlaznog pritiska.Ne razumem nemacki ali koliko sam mogao da protumacim ono uputstvo,izlazni pritisak moze da se regulise u rasponu izmedju 1 i 2 bara.Probaj.

Eraser

Ja sam to vec cackao i nije se nista desavalo al probacu opet sutra nadam se da ce raditi.

Eraser

Seljak!!!! Nisam ni gledao, to dugme treba da se povuce na gore pa tek onda radi  ;D ;D ;D ;D bas sam seljak.
Za mene vazi ono 'rani svinje i nista ne diraj  ;D ;D ;D

Hvala ti Ugovorac,da nije bilo tebe radio bih na 1.4 bara ceo zivot  ;D ;D ;D ;D