Air brush from NI buvljak

Previous topic - Next topic

Rabb

Na buvljaku u Bubanj potoku (subotom 07-cca 13h) vidjao sam tri modela erbrasa: sa spoljnim mesanjem, taj sto si pokazao i jos jedan gravitacijski, bez odvojive posude, ali izgleda fenomenalno (kupio). Cena dva poslednje pomenuta modela je oko 30e. Za sve entuzijaste buvljacenja koji nemaju automobil (kao sto ga ja nemam), malo je problematicno doci, a jos problematicnije otici sa Bubanj potoka, posto gradski prevoz ne vozi donde, a taksiji ne postoje.

Kako jos muku mucim sa kompresorom, nisam isprobao prskalicu, ali mi deluje drasticno bolje od stare ruske koju sam imao i sa kojom sam postizao prilicno pristojne rezultate.

Kerber

pa, jel bar moze da se smanji pritisak na recimo 0,5 - 0,7 bara?
za finije radove....ili ono samo 1 i 1,5, 2 bara....?

BigBadWolf

Quote from: Kerber on 13-08-2007, 10:47:07
pa, jel bar moze da se smanji pritisak na recimo 0,5 - 0,7 bara?
za finije radove....ili ono samo 1 i 1,5, 2 bara....?

Ili ako ne moze na tom fabrickom, jel moze da se nabudzi neki drugi ventil?

ugovorac

Ja sam pristalica air brusheva sa spoljnim mesanjem,onih gde se posuda za boju ubada odozdo iz jednostavnog razloga sto nema pretakanja boja.Koliko sam mogo da vidim,najvise su na ceni bas oni bez odvojene posude,gde se boja ubacuje odozgo.Ne vidim bas ni jedan razlog za to al verovatno postoje.Voleo bi da znam koji su.

darth nihilus

A u kom buvljaku ste videli airbrush u Nišu

milanco

na onom sto radi samo vikendom, tj auto pijaca kod tvrdjave
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

ugovorac

Proslog vikenda na niskom buvljaku se pojavio jos jedan air brush set.Dvoprotocni je i cena mu je 2100 dinara.Razgovarao sam s prodavcem,imace air brus-eve na dan takmicenja u Nisu.Bice to dobra prilika da kupe air brush oni koji hoce nesto solidno i ne mogu da odvoje vise para za nesto jace.Niski buvljak je udaljen oko 10 min pesaka od mesta odrzavanja takmicenja.Evo i tog seta:


Momcha

Koliko tanko izvlaci Joco ovaj brash?

ugovorac

Ne znam.Nisam video uputstvo.Mozda ga ima unutar kutije al` pogledao sam diznu,ne razlikuje se od one na mom air brush-u a ja sam mojim vise nego zadovoljan.

nenenesklad

...jel neko koristio ovaj brush sa slike? koliku najtanju liniju moze da izvuce? ja danas svratio do buvljaka i prilicno se iznenadio izgledom...prodavac mi je pominjao i neki drugi brush za 3200 dinara koji treba da mu stigne (to je najverovatnije onaj sa predhodne slike)...ako neko moze reci razlike izmedju ova dva primerka i sta je pametnije pazariti...???

gasha

Prva dva brusha navedena u ovom topiku su vrlo slicna. Kopije su nekih dobrih brusheva, po nekim informacijama iwate. Ja sam oba modela pazario i dobro istestirao. Mogu slobodno da ih preporucim svima sa manjim budzetom, pocetnicima i mozda kao sekundarni brush onima koji imaju kvalitetne brusheve.  Ne znam tacno koliko tanku liniju moze da izvuce ali i to zavisi od vestine korisnika. U svakom slucaju svi moji radovi su odradjeni tim brushem pa procenite sami.  Sa njim se sigurno moze kvalitetno odraditi free hand kamuflaza sto mislim da govori samo po sebi.

ugovorac

Taj AB od 3200 dinara koji ti je prodavac pominjao danas jeste onaj prvi prikazani u ovom topiku.Uz palo srece kupices ga i za 3000.Skuplji je od onog drugog i to ne bez razloga.Kada se pogledaju vrhovi to se jasno vidi.Velika rezlika je i u tome sto se kod prvog boja ucacuje sa strane a kod drugog odozdo iz ubadajuce lulice sto je po meni mnogo prakticnije jer nema pretakanja boja pri radu.Prvi je u svakom slucaju kvalitetniji ali i drugi ce uz malo vise vezbe za pocetak sasvim dobro da ti zavrsava poso.

gasha

Ova dva sto sam ja pazario su gravity feed stim sto je drugi sa Bubanj potoka i kostao je 20 E. Inace mislim da je ovo resenje mnogo prakticnije od boce odozdo.

dragan_mig31

ja sam probao danas AB od 2100 dinara i sprica ok samo ponekad zeza i pravi male pauze.ovo je mislim zasto je bio prekriven neku mast koju nisam uspeo da ocistim 100%....

Nemsy_29

Quote from: BigBadWolf on 10-08-2007, 19:03:38
Hmmm...  http://www.wobyhaus.co.yu/pdf/GUEDE.pdf kaze ovako:

KOMPRESOR ZA AIRBRUSH SET GAR 8.477,12 din



Samo me zanima u kojoj radnji woby hausa ima da se kupi ovaj kompresor