"World War I - 100 years" - pravila i prijavljivanje

Previous topic - Next topic

Sandman

Zvanična pravila kampanje "World War I - 100 years"

Pošto je iduće godine stogodišnjica završetka Prvog svetskog rata, pokrećem kampanju kojom ćemo kroz svet maketa obeležiti ovaj važan jubilej.
Izbor maketa je veoma širok - avijacija, vozila, plovila - kako god vam je po volji.

Vreme održavanja je od 1. maja 2017. do 31. decembra 2018. godine, dakle nešto više od godinu i po dana
(imam u vidu da su makete iz tog perioda nešto kompleksnije sa detaljima te zato dajem duže trajanje kampanje)

Opšta pravila:

1. Tokom kampanje prikazati na početku slike nezapočete makete. Ako je u pitanju restauracija, prikazati slike delova nakon čišćenja u početnoj fazi.
2. Obavezno je okačiti fotografije projekta najmanje 3X "u radu"
3. Da biste uspešno završili kampanju potrebno je da pre isteka kampanje okačite najmanje 3 fotografije gotove makete
4. Moguće je prijaviti se za kampanju bilo kada u toku trajanja iste.
5. Pravo učešća imaju svi registrovani članovi MK foruma. Svaki učesnik može da učestvuje sa više maketa, nema ograničenja!

Pozdrav i sa srećom! :)

Sandman

Za početak prijavljujem jedno vozilo - RPM 1/48 Ford T Ambulans


Sandman

Može može, samo da se malo oživi ova era kroz makete.

mcaslav

Evo, da još malo začinimo: za XI NG Kup planiramo ovu temu za specijalnu kategoriju, pa će biti i nagrada za najbolje makete :)

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Sandman

Super, eto prilike da se makete odrađene u ovoj kampanji izlože na NG Kupu :)

Videćemo još onda oko datuma završetka kampanje, da se možda pomeri pre NG Kupa, kako bi makete mogle biti gotove dotle, ali dok ne utvrdite tačan datum NGK, nek stoji sadašnji rok, a svakako da se ima u vidu i NGK kao finale.

Profa

Za moju omiljenu temu, prijavljujem za početak Airfix-ov RAF Be2c kojim je Siniša Stefanović preleteo u Srbiju za vreme Topličkog ustanka.
Posle Eduardov Fokker D.VII u 1/48, pa će verovatno biti i neki trokrilac, pa naši Phonix D.I, Sopwith Sop, Spad S.VII, pa... otempotem...
Bogu fala što sam Lala! :)

zamorano

Hoću i ja... Eduard Nieuport 17 u 1/72, koji će možda da se pretvori u 21 ili u 23, a možda i neće. Ako ne stignem da ga završim do kraja ove godine, do kraja sledeće sigurno :).

Pozdrav!

Profa

1. januara sam, k'o što običaji starostavni maketarski nalažu, započeo rad na par maketa, Hansi-Brandenburg D.I i našem Spadu S.VII.
Da nesreća nikad ne ide sama, pokazuje slučaj poklonjenog Rodenovog Fokkera D.VI kog je moj dobri drugar Darko započeo pa batalio i dao mi - gre'ota da solira, pa sam izvukao iz šteka i Fokker D.VIII istog proizvođača...
Prijavljujem ih tek sad pošto mi je konačno proradio FTP nalog, pa mogu da postavljam slike...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Evo ja da prijavim (sa zakašnjenjem) i Revell 1/72 i 1/28 Fokker Dr.1

Profa

'aj' da prijavim, mada sam već postavio temu, Eduardov Fokker E.III u 1/72...
Slediće, kad završim ovo što je na stolu (tj. u kutijama oko istog), i duet naših Bregea 14 (AZ Model A2 i rezinski CMR B2), pa duet naših Phönix-a D.I (MAC Distribution) i C.I (rezinski HR Model), pa... ima toga, videćemo kojim redom...
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Dodat Eduardov Albatros D.V, biće Manfredov.

Sinoć započeo i duet Eduardovih trokrilaca u 1/72, biće oba Manfredova, da budu završeni na vreme za obeležavanje stogodišnjice njegove smrti, 21. aprila...

U međuvremenu stigao i Phonix D.II (hvala, Capritim), pa ću da radim triling Austrijanaca u našim bojama...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Dodajem na spisak i ICM mitraljez Maksim u 1/35.

mcaslav

Evo da se i ja pridružim :)

Prijavaljujem Eduardov DH.2 u 1/48

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Sandman

Evo da dodam i AZ model Bre-14A2, Eduard Spad XIII i Revell Fokker D.VII, sve u 1/72.