RPM 1/48 Ford T Ambulans M1917

Previous topic - Next topic

medico

#15
Srki, ovo odlično napreduje.  Efekti su suptilni ali jasni imajući obzira da je ovo 1/48  rezultat je još bolji !

Lykos


Pedja

Odlično, vrlo inspirativno, :mjetal

medico

Quote from: Pedja on 01-06-2018, 09:19:46
Odlično, vrlo inspirativno, :mjetal

baš tako.... moj fordovi su juče krenuli sa Jadara i ovaj topic će mi biti uzor  :mjetal

Sandman

Znajući tebe Aco, ima da padne i neka fina dorada ;)

Planiraš li možda na nekom od njih da otvoriš haubu da se vidi i motor?
Jako lepo je urađen, ali mi se zaista iskreno nije dalo da sečem vrata haube, tako da je ostao ovako zatvoren.

Sandman

Pali su dekali i zaštitni sloj gloss laka pred wash.

Imao sam skepsu da će dekali možda pucati ili se raspadati u vodi, međutim iznenadio me je novi fenomen sa kojim se do sada nisam susretao - dekal nakon potapanja u vodu i nakon desetak minuta nije hteo da se odvoji od kartona nosača! :o Srećom da su dekali ostali u jednom komadu, te sam lagano uspeo vrhom pincete da odvojim dekal od kartona. Nakon postavljanja na maketu, dekali su rutinski reagovali na dekal hemiju, tako da nije bilo nikakvih problema dalje...




Pedja

 Ugao fotografije krije mnoge detalje, ipak vidi se vrhunski rad.

Sandman

Na ugao fotkanja sam trenutno primoran jer koristim "stotku makro" za fotkanje maketa, a ona zahteva malo veću udaljenost za fokus.
E ta udaljenost je malo nemoguća trenutno (raspored u sobi).. :D ali razmišljam i da na tome poradim ;)

Pedja

Quote from: Sandman on 17-06-2018, 21:00:36
Na ugao fotkanja sam trenutno primoran jer koristim "stotku makro" za fotkanje maketa, a ona zahteva malo veću udaljenost za fokus.
E ta udaljenost je malo nemoguća trenutno (raspored u sobi).. :D ali razmišljam i da na tome poradim ;)
Mislim, odličan je krov, ali, ipak....  :naughty :naughty

Sandman

Ford je konačno gotov!

Od poslednjeg javljanja pao je wash, finalni sloj laka, polepljeni su preostali delovi, zafarbani farovi, a stakla farova napravljena od Microscale Kristal Klear-a.
Stop svetlo je na kraju prefarbano Tamiya Clear Red bojom (ispod je prethodno ofarbano u srebrnu boju).
Kaiševi koji drže prednji deo krova povezan sa prednjim delom kabine su napravljeni od Tamiya trake.
Prljanje na kraju odrađeno MIG pigmentima.





























I naravno Ford & Kingston  8)


Pedja

Mnogo lepo, teško mi oko da odvojim. Bravo.

Goran A.

Pretpostavljam da nećeš ništa menjati ali da dodam da, gledano u odnosu na ostatak kola, platneni krov zahteva nekoliko blagih fleka, pa da bude savršen. Ipak je to 1/48. Inače, baš mi se dopada.

Lanmi

Odlično je ispao. Kao što ti već rekoh, a i Goran, samo malo dodaj neke fleke na krov da ne odudara.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

Hvala na komentarima i konstruktivnim kritikama. Nekako mi bilo žao da flekavim krov jer nemam ideju kako bih to uradio a da deluje realno, a da pritom ne preteram i upropastim efekat "rebara" koji sam postigao farbanjem. Videću da pronjuškam još malo po netu za nekim fotkama kako bi to izgledalo pa ću popraviti.

Goran A.

#29
Narendaj suvi pastel pa četkicom tapkaj, ako ti se ne dopadne, obrišeš vodom. Posle mora lak kao zaštita.