A5M , HobbyBoss 1/72

Previous topic - Next topic

krajton

Mogu vam reći da sam se lepo zabavio praveći ovu maketu.
Ipak sam morao samo malo da doradim
Uradio sam instrument tablu, sredio pod i pedale, doradio sedište, razvukao sajlu
Bilo je malo i gitovanja i šmirglanja ali eto ništa strašno
Dekali legli brutalno dobro
HobbyBos kao HobbyBos, 20-tak delova nivo detalja i preciznost su naravno  :uaaa
Li zabava na prvom mestu
Boje gunze i lakovi gunze ( osim crvene koja me je o jadu zabavila)
Evo i koja slika

























Malo sam i obratio pažnju na neke detalje i tako...
Šta mislite?

Sandman

Jako lepo urađen Claude.

Sviđa mi se kako iz nekih uglova na krilima metal dobija neku senku - jesi li radio samo neki preshading ispod metala, ili si možda panele nijansirao nekom tamnom bojom?

Crveni deo na slikama izgleda sasvim dobro, šta ti je bio problem kod nanošenja te boje?

Možda si mogao, kad si se već uhvatio detaljisanja, da zameniš pito cev medicinskom iglom, ova deluje malo deblje?

Sve u svemu jako lep dodatak forumu ;)

medico

Izgleda vrlo lepo. Ako je i ta crvena Gunze onda kapiram da si imao problem. ... teško pokriva površinu  nekako je  transparentna.

Sandman

Quote from: medico on 20-06-2017, 11:45:08
Ako je i ta crvena Gunze onda kapiram da si imao problem. ... teško pokriva površinu  nekako je  transparentna.

Ja uvek pre crvene boje naprskam belu podlogu pa preko nje makar blagi sloj žute zbog kolorita (crvena preko bele hoće da vuče na rozikasto). Jeste da je veći posao i više slojeva boje, ali se lako tu možeš igrati sa "preshadingom" linija panela pomoću bele i žute... još ako je pre njih prajmer sivi..ihhh...

krajton

Crvena je humbrol...
Preshading sam samo radio, a silver je gunze
I ta crvena (dobro kaže medico) kad sam je nanosio previše mi je bila nešto providna i bledunjava
Posle laka (gunze 181) došlo je sve na svoje

Sandman

Probaj sledeći put sa belom ili žutom podlogom pre crvene, crvene su generalno transparentne, nebitno koji je proizvođač boje.

krajton

I Vallejo wash,  pale grey i dark
Pa je malo dalo nijansu nekim panelima i nekim površinama

Ali generalno sam zadovoljan

A ovo ću da probam (farbanje i bela-žuta podloga) na wildcatu (wildcat sa USS Ranger-a) ili devestatoru ( npr.  USS Enterprise) , ako nabavim te makete, u onim  predratnim i rano-ratnim papagajskim bojama
Mnogo su mi lepi onako ružno šareni , znate ono kad kažeš: Baš je onako ružno lep avion...

krajton

Devestator  CV-5 Yorktown - Insignia Red tail

milan78

Cime uklanjas Vallejo wash?Ja sam imao poteskoca da skinem te ga ne koristim.Kasnije sam saznao da moze razredjivacem za njihovu boju....Btw dobar japanac.Nije moj omiljeni ali lep finish.
Instagram-Peacockscaleworx

mos

Meni ovo izgleda odlicno kao da nije HB!  :cheers

krajton

Wash sa kap vode i tečnog sapuna razredim
A brišem ga sa vallejo AirBrushCleaner-om, opet i njega malo razblažim jer je mnogo jak,  štapići za uši i žuljam...
Naravno , mora biti dobro izlakiran ali odlično izlakiran

milan78

Instagram-Peacockscaleworx