F-14A Tomcat, VF-2 Bounty Hunters, Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Ono što najviše volim, ponovo...  Ovo je šesti Hasegawin F-14 koji sam uradio, a  pošto ova maketa važi za zahtevnu kod njega sam najviše koristio savete I ''trikove'' koje sam pokupio sa neta. Problema ima ali nisu nerešivi. Lično mi je kod prvih uradjenih F-14 najviše smetalo mestimično loše uklapanje a sada mi više smetaju paneli koji su na pojedinim mestima (pre svega levi uvodnik) bukvalno jedva naziru. Pošto je u pitanju maketa stara skoro 30 godina, verujem da je problem sa panelima nastao usled trošenja kalupa. Na maketu sam stavio Academy dekale koje je štampao Cartograf i Academy naoruzanje. Pošto su dekali dizajnirani za Academy maketu, dekal koji je trebao ici kao ova plavo- belo- crvena polja ispod kabine nije bas bio za Hasegawinu maketu pošto bi američka oznaka išla previsoko tako da sam te trake nafarbao. Boje su standardne akrilne Mr. Hobby I preko svega Vallejo satin lak. Sto se tiče samog aviona, radio sam CAG avion jedinice VF-2 Bounty Hunters sa nosača aviona USS Ranger, period krajem 1992 I početkom 1993, operacija podrške akcijama UN u Somaliji. Zanimljivo da je u pitanju poslednje krstarenje USS Ranger koji je po povratku sa krstarenja, u proleće 1993, povučen iz upotrebe a druga jedinica koja je letela na F-14 F-14 sa tog nosača j iz CVW-2, VF-1 je takođe rasforimirana 1993. Generalno, iako ima propusta ovo je Hasegawin F-14 kojim sam do sada najzadovoljniji...

Pravi NE200



Hasegawa



































Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

barbarossa

Odločan... Još jedan u nizu mačora.. Prava poslastica za vitrinu

milan78

Stoji da je najlepsi mornaricki avion ikad.Lepo si ga odradio.Kad budem mog otpakovao pitacu te za redosled uklapanja itd... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

@milan78

Najbolji i najjednostavniji savet- ne pratiti uputstvo :-) Bicemo u kontaktu u svakom slucaju  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Gojko91


viper

 Svaka čast! Odlično si uradio ovu ipak veoma zatijevnu maketu.
Slazem se sa tobom netreba slijediti hasegawina uputstva za tomcate u72-ci i 48-ci.
Bez obzira što su za  obje razmjera kalupi stari po 30 godina, kada se dobro napravi zaista je dobra maketa.
Inače menije ovo najdraži i najljepši mlazni avion

Tomcat

@viper

Mačak je i moj omiljeni, ipak sam "Top Gun" generacija :-) Sto se tice Hasegawe, mislim da je to i dalje najbolji F-14 u 72, sto je malo i razocaravajuce, buduci da su od tada jos nekoliko firmi uradili novije kalupe ali nisu uspeli da nadmase Hasegawu...
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


DjG

Quote from: Tomcat on 06-08-2017, 22:44:36
@viper

Sto se tice Hasegawe, mislim da je to i dalje najbolji F-14 u 72, sto je malo i razocaravajuce, buduci da su od tada jos nekoliko firmi uradili novije kalupe ali nisu uspeli da nadmase Hasegawu...

Nema šta da se "misli" - Hasegawa-in Tomcat je i dalje nedodirljiv što se tiče 72-ojke. Mislim na konačan izgled, dimenzije, oblik i tačno "uhvaćene" detalje na maketi.
Ima par caka za sastavljanje ali to je ono što bi trebalo da se očekuje da majstor provali. Ili da sastaviš bar dva komada.

Super je urađen
Respect - za kolekciju.

Tomcat

#9
Takodje, moram da napomenem da je kolega Zolle pomogao donacijom odredjenih stensila i da mu zahvalim kao i da kazem da sam koristio Eduard zoom set  :D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Quote from: Tomcat on 07-08-2017, 22:16:37
Takodje, moram da napomenem da je kolega Zolle pomogao donacijom odredjenih stensila i da mu zahvalim kao i da kazem da sam koristio Eduard zoom set  :D
Idi begaj !!! Pocrveneh  :lol
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Stvarno si vrhunski krotitelj ovih macaka :)
prelep Tomcat

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......