Airfix "Novi" Mk V Spitfire 1/48

Previous topic - Next topic

Lubenica

Dobar dan,
Skoro negde vise. Montex Maske i Gunze Tamiya farbe !
:pilot


dragan_mig31

Uh predobar je.Daj okaci jos koju fotku.

Lubenica

Dodao sam jos jednu ali boje su suvise acentirane. Prva slika je bliza pravom izgledu...
Hvala ti puno !

mos


Pedja


Još da Eduard izbaci seriju mk.V, pa da ne gubiš vreme na rivete :caooo

Wishmaster

Uffff predobro!!!! Fantazija stvarno :)  :headbang :headbang

YU-DFY


relja

Ovo uzeti za referencu kad se pravi Spitfajer  :super
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

deda

Sjajan rad.
Da li moze opis kako postizes ovakav finish u farbanju?

Lanmi

Mogu samo da se pridružim pohvalama i čestitkama. Finish je stvarno najimpresivniji i svaka tvoja maketa izgleda kao da je metalna. Mogu samo da poželim još slika od tebe, pa nek crkne photobucket  :)
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Lubenica

Hvala vam lepo i to vrlo iskreno. Znaci mi i verovatno cu jos mojih radova ovde prikazati a i par tenkova...
Sto se tice farbanja ove makete, poslacu isto par slika koja objasnjavaju proces za par dana posle priloga u Galeriji Internet Revije Maketar.
Ali, postoji jedna jedina istina sto se tice farbanja (bar po meni), a to je da se doda farbi do 80% thinner. Sto se tice Gunze i Tamiya boja, alkohol za mene (70°). Jedan drugi primer tog tipa rada (80% Alkohol/20% max farbe). D-520 1/48.

Toliko sa zada.  8)
Anis.

Miroslav Š.

Obzirom da je ovaj sjajni Spit objavljen u Galeriji u prošlom izdanju Maketara Plus, u dogovoru sa autorom smo uradili prevod fotki u radu te smo iste postavili i na sajtu i fb stranici M+.
:cheers





















http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

viper


Hugo Sperle

Daj bre neki pravi fotos... :naughty
Ovo mi sve izgleda nekako hevi fotosopirano, ko pevaljke sa omota CD-a  :hahaha

:caooo