Moji Spitfajeri

Previous topic - Next topic

relja

Pozdrav
Vidim da smo "pozvani" da i ovde postavljamo svoje makete Spitfajera, pa hajde da ja počnem.
Fotografije svojih maketa sam već postavljao na podforumima "u radu" i "završene makete", evo ih na jednom mestu

Edit: molim moderatora da ovo prebaci u podforum ovog SIG-a "Projekti u radu i završene makete "


1/72
"L" - Airfix Vc
"W" SMER Vc
"RS-T" Airfix Vb, krpež od raznih ostataka i rezervnih delova
"AZ-H" Hasgawa, restauracija sa Airfix oznakama + improvizacija amblema












MK I , Pegasus Hobbiles, 1/48










Airfix Vc, 1/48












Trenutno u radu

Airfix Mk. Vc 72 i 48, oba će da budu NOVJ, kamuflažni će biti prema screenshotovima aviona Milete Protića koji je bio u pustinjskoj kamuflaži (objavio na webu N. Miklušev, hvala!)





Mk. XIV Frog, 1/72, preurezan i trup dorađen da "primi" Airfixov staklić, u potrazi sam za odgovarajućim oznakama






Naravno, kutije sa nezapočetim neću da slikam  :P
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

relja

Jedno pitanje za znalce:
da li su "naši" Spitfajeri iz 352. Skavdrona imali standardne RAFove servisne natpise i simbole? Na fotografijama se slabo vidi...

Sad je pravi trenutak da ih lepim na ovoga:



"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Зоран 1962

Veoma lepa i impozantna kolekcija i veoma lepo uradjene makete.Svaka čast! :cheers :super