Zero A6M3, Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobro veče svima.

Mališa je gotov. Ja sam zadovoljan kako je ispao na kraju. Što se tiče makete, nemam ni jednu zamjerku osim dekala. Za Tamiyu je definitivno bolje uzeti neke bolje dekale a izostavi PE set.

Postolje sam danas odradio. Ono prvo nje bilo dovoljno dugo, zadnji točak je bio van njega.

Evo i par slika:

























Znam da je ovo prljanje daleko od realnog aviona i da nije ok, ali meni se ovako sviđa, pa šta da se radi.

Hvala svima koji su pratili WIP i davali savjete.

Pozdrav drugari,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Jovac

Simpatičan Zero. Za moj ukus malo više isprljan i izraubovan, ali bože moj to su Japanci. Opšti utisak, lep rad. :cheers :cheers :cheers

Sandman

Sad se malo bolje vide razlike u nijansama panela odozgo.
Možda si mogao i odozdo da ga još malo izraubuješ da prati weathering na gornjim površinama?

U svakom slučaju dobro predstavlja neki z(n)apušteni primerak.

Janjic

Hvala vam  :)

Malo sam opustio ruku  :D
凸(¬‿¬)凸

Zar nije zalosno da mozda najbolja firma maketa ima tako slabe dekale?

viper


viper

Quote from: JŽ on 09-09-2017, 22:29:48
Zar nije zalosno da mozda najbolja firma maketa ima tako slabe dekale?

Prije 2-3 godine sam radio njihov f-4j i  iznenadio se kada sam vidio da im je Cartograf radio decale za tu maketu...


Janjic

Quote from: JŽ on 09-09-2017, 22:29:48
Zar nije zalosno da mozda najbolja firma maketa ima tako slabe dekale?

I više nego žalosno. Meni je ovo prva Tamiya koju pravim, apsolutno razočarenje kad se radi o dekalima!

Quote from: viper on 10-09-2017, 00:41:53
Odlično Mladene..

Hvala Dževade  :)

Quote from: dragan_mig31 on 10-09-2017, 01:29:00
Odlicno izgleda :)

Hvala drug  :D
凸(¬‿¬)凸

Lubenica

Mnogo mi se svidja. zaista. Ako mogu samo jedno licno misljenje, ja bi mu trjljao crni nos sa malo plavog pastela pomesanim sa malkice grafita za tipican zero sjaj na tom delu aviona... 8)

Janjic

Hvala na komentaru :)
Sad je malo kasno, ali za drugi ću znati  ;)

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸