Academy Super Etendard "Libya 2011" 1/72

Previous topic - Next topic

Orlo

Kao sto naslov kaze u pitanju je cuveni francuski palubni avion Super Etendard, ovog puta Academy-jev i to ograniceno izdanje "Libya 2011". Iskreno hteo sam argentinsku verziju da napravim sa Exocet raketom no tih dekala nije bilo, no dobro, neki drugi put. Maketa je OOB radjena Revell-ovim email/uljanim bojama 76 i 378, kao i njihovim lakovima. Maketa nema mnogo delova, jednostavno se radi, desno krilo nije bas lepo uklopljeno pa sam morao malo Plasta da dodajem, no sve u svemu je ok. Kokpit je siromasan i proizvodjac nije ponudio nikakav dekal za njega, pa sam iz viskova nasao jedan i to nekako uklopio. Osim kokpita kuciste prednje noge stajnog trapa nema nikakvih detalja za razliku od zadnjih nogu. Sve u svemu sam zadovoljan.  :)
A da, evo i slika:



flanker

Uhh fotke su očajne, samo na jednoj se vide prave boje.
Nisam siguran da su u Libiji 2011. koristili protivbrodske rakete. Koliko znam Exocet su koristili u borbi Argentina i Irak.
Evo linka, možeš da mu nakačiš GBU-12  https://forum.keypublishing.com/showthread.php?107700-Sea-operations-off-Libya/page2
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Orlo

Quote from: flanker on 11-09-2017, 08:46:49
Uhh fotke su očajne, samo na jednoj se vide prave boje.
Nisam siguran da su u Libiji 2011. koristili protivbrodske rakete. Koliko znam Exocet su koristili u borbi Argentina i Irak.
Evo linka, možeš da mu nakačiš GBU-12  https://forum.keypublishing.com/showthread.php?107700-Sea-operations-off-Libya/page2

Fotgrafije nisu radjene profesionalnim aparatom, vec mobilnim telefonom, no nadam se da si kliknuo opciju za bolju rezoluciju.  ;)
U ponudi su osim Matra Magic, Exocet, i tri rezervoara nije bilo nikakvih bombi, iako sam sasvim siguran da nisu imali mornaricu protiv koje da se bore, a ovaj avion i nije bas za lovacku namenu, za to im sluzi Rafale M... tako da bilo je ili verzije sa rezervoarima, ili ovako naoruzane... ili pak jedan rezervoar + Exocet... nisam imao ni jednu vodjenu bombu da mu namontiram. Svakako si u pravu, Argentinci i Iracani su u sukobima koristili Exocet rakete...  :cheers

milan78

Sto se tice makete nije lose odradjena.Spojevi sa donje strane nosnog dela se vide...Nista zlonamerno ali verujem da bi to mogao da se potrudis kod nekih drugih maketa.Sledeca ce biti bolja.E sad sto se tice podvesa maketa nije apdejtovana osim dekala tako da ako nemas u steku adekvatan podves najbolje je klot bez iceg.Pa vremenom kad nabavis okacis ili ostavis tako.Za kampanju na Libiju a i nas isli su sa bombama.A jedan je i doziveo da,sad nisam siguran padne u Jadran ili da sleti tesko ostecen.
Instagram-Peacockscaleworx