sdkfz 251/1 ausf B zvezda 1:35

Previous topic - Next topic

Aki

relativno nova zvezdina maketa.
veoma mi se svidela,zato sto ima gusenice iz delova,i to odlicno uradjene
maketa ima dosta delova,i mnogo je kvalitetnija od T34,IS-2...
u kutiji se dobije i sema farbanja za balkan.
necu vise da vas smaram sa mojim komentarima,evo slike 0:)



takodje,i ovu maketu bih svakom preporucio,ko radi ovu razmeru

Hugo Sperle

Ne znam, da li sam u pravu.... ali....

Ova maketa je isuvise ZVEZDASTA... i to na klasicno RUSKI nacin (taman mislis smrt u prahu, a onda te aljkavluk iznervira do ludila) >:( >:( >:( >:D >:(. U ovom slucaju su imali zicer (sve iskustvene elemente od Dragona, AFV-a, Tamije) i lepo krenuli, a onda kao da je glavni majstor umro, pa dadose doucenom kalfi da zgovnj.... pardon zbrza  stvari.

Na prvi pogled - eto sjajno uradjenog 251/b... i onda...

Tockovi kod pravog su pravljeni od presovanog celika tako da detalji (rupe) imaju ulegnuce ka unutrasnjoj strani - gledano s boka ---> na maketi suprotno! :-\

Gume su OK dimenzija ali nekako nivo detalja odgovara vise razmeri 1/72 ---> osovinski vijak je prilicno  ??? cudan u poredjenju sa fotografijama (aman Rusi sto ne pogledaste AFV i Dragon ???)

Ventilaciona resetka na nosu je uza nego sto treba :-\

Gusenice su sire nego sto treba.... :-\

Nitne i srafovi isuvise diskretni (ne verujte meni verujte fotkama) :-\

Fraovi?! Pa dobro, mogu s hladnom vodom.... :-\

Dekali ???  Eeeeee, sad zar pored onoliko monografija (ja imam bar 3) niste videli registarsku tablicu --> a tako se sa fotografije mogu lepo razaznati brojevi sa onoga iz Jugoslavije....cwrc! >:(

Oruzje ---> Pa zar Mg42 bez alternative?! Ljudi OVO JE RANA VERZIJA @%!@!% i prirodno je da ste dali MG34....

E, a sad ono sto je kod mene zapecatilo sudbinu ove igracke!!!
KOMPLETNO POGRESNA UNUTRASNJOST! Ovi dadose tapacirung i sedista vozaca kao kod kasnih 251/c. B verzije nisu imale onakav vid soski, niti naslone za glavu. Konsultujuci sve raspolozive metode, zakljucih da je mozda, eventualno bio neki koji je doziveo fabricku reparaciju posle `43, pa... ali to nije moja ideja kako treba da izgleda vozilo iz aprilskog rata >:(
...i mogli su napraviti i reljefnu povrsinu kada je rec o vozackoj tabli... >:D ... umesto da daju dekal (proslo je vreme brzih i lakih improvizacija) >:D

Znaci, duplo golo... >:D Ja rekoh pa ko zeli neka me demantuje... a dok se AFV ili Dragon ne smiluju imam sta da lepim!!! 8)

P.S. Oni koji misle da je jeftin --->.... i misle da se moze popraviti ne cene svoje ruke jer ce ulozeni trud i zamena pojedinih stvari duplo nadvisiti i najskuplji Dragon!
Ili ona stara.... ako zazmurim na svaku gresnu sitnicu koju koju nosi ova maketa, oslepecu! :P

Momcha

Mislim da je neko skoro kacio link sa recenzijom AFV,Dragon,Tamiya SdKfz-a 251.U principu ni jedan nije 100% tacan.Ima
mali-milion razlika i sitnih gresaka.Sto je neka firma ispravila u odnosu na onu drugu ,treca je prepravila u odnosu na prvu.......i tako u krug.
Ovu maketu sam sastavljao kao preradjenu verziju sa Dragonovim viskom delova
http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6176.0.html
.Koliko para toliko i muzike.Uz malo muke moze da ispadne
sasvim solidno.Jedino bih svakog savetovao da pre nego sto krene da sklapa gusenice,da ih dobro obradi smirglom i turpijom,
jer se ne uklapaju kao Dragon.