Alanger T-35 1/35

Previous topic - Next topic

Oruzar

Pozdrav svima,

Evo nesto i ja da pokazem u toku rada, kako izgleda. Naime, kao sto kaze naslov u pitanju je Sovjetski tenk iz perioda Drugog Svetskog rata, tacnije nesto pred drugi svetski rat. Maketu pravi Alanger, mada je pakuje i ICM. Sta reci, maketa je po meni, stvarno ok za rad. Evo nekog pocetka...jedna od kupola je gotova, idemo dalje. Hemija je Ammo MiG, Vallejo,STATOVAC.











Hvala sto ste ispratili ovu moju temu, svaka sugestija i kritika je dobro dosla.

draganst

Po mom skromnom misljenju ovo je veoma dobro. Samo tako nastavi. Iskusniji ce ti verovatno dati neku sugestiju.  :super

rodeo

Ovo je odlicno, sta je Statovac?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Cak bi se moglo kazati da je predobro.
Tenkovi T-35 su bili malobrojne experimentalno-paradne grdosije koje su, bar po meni, bile dobro odrzavane dok su ih koristili pred rat.
A za vreme rata ovako pohabane detalje si verovatno mogao da nadzes samo na unistenim ili napustenim masinama.

Lykos

Slazem se sa Rodeom,odlican rad,i takodje pitanje sta je statovac?

Oruzar

Pozdrav kolege,

Sto se tice perioda exploatacije ovog vozila,radim ga kao napusteno vozilo.To sam zaboravio da napomenem.A sto se tice "Statovac"-a, to su Slovacke uljane slikarske boje.

Oruzar

Sta je bitno reci za Statovac, je da su to uljane boje koje se ne znam ni sam , kako i zasto, odlicno slazu sa akrilnom podlogom te daju mogucnost za veoma veliku igru vederinga.

medico

lepo izgleda, ako je sudeci po kupoli bice žestoko ,,izraubovan"

Oruzar

Hvala Aco, to mi i jeste cilj da bude zestoko izraubovan.Ima fotki gde su uzasno rdjavi.

Зоран 1962

Majstorski.Sve pohba;e prijatelju.Ovo je stvarno fenomenalno uradjeno. :god :god

Miroslav Š.

Lepi detalji, možeš li koju reč o načinu rada tj tretiranju ovim bojama...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Oruzar

#11
Hvala kolege i prijatelji, na komplimentima.
Sto se tise tretiranja ovih boja, bitno je reci da bez prajmera, nema igre... :-) Dobar prajmer je bitan jer se boja cackalicom skida sloj po sloj. Dakle prvo se preko prajmera isprica akrilna boja rdje u vise nijansi.Nakon toga ide lak sredstvo za ciping, moze bilo koje, onda preko toga osnovna boja, ali se jos ne "lupa" i ne guli farba. Onda nakon toga kad je sve dobro suvo, ide Statovac nijansiranje, nesto kao post shading, onda ,pa onda ciping sa cackalicom i vodom, dobra stara tehnika, tek onda ide poliuretan Vallejo lak. Po zelji kombinacija polusjajnog i sjajnog i sve se to lepo krpicom ispolira, da se dobije onaj ludi metalni odsjaj, da se dobije tezina dela, kad posmatrate deo da vidite da je on napravljen o celika, da je deo tenka, a ne neka ofarbana plasticna spravica.A one povrsine koje su rdjave se predju mat lakom.Onda se obicnom vodom presprica ceo deo makete, obicnom vodom, i pospe se mestimicno kuhinjska so, bitno je da se pospe dok je sve to vlazno jos uvek.Dobra je kombinacija sitne soli jodirane i kamene soli, jer je razlika u granulaciji. Kad se to osusi lepo, a treba vremena, onda se sa veoma svetlo sivom, skoro belom, takodje veoma razredjenom bojom, akrilnom, bilo kojom, blago , ovlas predje sa air brushom, preko svih povrsina, i ostavi da se osusi.Nakon toga se vlaznom sirkom cetkicom za farbanje, najbolje je sto losijeg kvalieta ali da su sve dlake tu, skida ta prethodno naneta so.I ostavi tako kako jeste.Onda se uzme i napravi priblizna nijansa osnovne boje, ali u tamniji ton da ide i bukvalno se utapka mestimicno boja kao male tackice da se dobije to veoma sitno ljustenje farbe.Umalo da zaboravim, Statovac boja se prvo iz tube stavi na parce papirne salvete ili toalet paira, da upije papir visak ulja iz farbe, da ostane sto vise pigmenta. I kad se sve to zavrsi mestimicno se dodaju efekti iz palete Ammo Mig, za ostarivanje mestimicno detalja, tipa Rainamrks effect , striking grime...itd.I izmedju svakog koraka bitno je da je svaki korak nanosenja boje , prethodno koji je urajden...suv, da bi se moglo raditi dalje. Treba malo vise vremena, ali je zabava odlicna i rezultat super.Eto nadam se da je koliko toliko jasno. :-)

Hvala jos jednom.

Зоран 1962

Umetnički prikaz rada a bogami i dobar domaći zadatak za tenkiste na kutku.Ovo je vrhunac koji nisam do sada imao prilike da pročitam.Svaka pohvala za trud i rad.Izuzetno dovitljivo i efektno. :god :god :god

Oruzar