pomoc oko jedara

Previous topic - Next topic

kwisko

Drugari , moze mala pomoc ? Kao sto rekoh i pokazah , Cutty Sark je na op. stolu :) Zapeo sam sa jedrima , plasticna bela , hteo bih da ih uradim sto realisticnije ( da se vidi sastav tkanine , budu malo prljava ... ) problem je kako to uraditi , predpostavljam da ce sad svi da mi kazu uradi wash ovo ili ono (svi oni koji mi tu budu rekli , ce videti kad dodju kod mene na kanal pa im zbog istrosenosti ferodnog materijala bude menjao frikcioni disk :)  )  ... ( ne znam da radim wash ) , dakle potrebna mi je neka smernica kako i kojim bojama raditi .....

Unapred se zahvaljujem svima koji ovo procitaju i potrude se da odgovore i izvinjavam se ako se neko nadje uvredjen

Starac sa planine

Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

rodeo

Da li farbas cetkicom ili airbrushem? Ofarbaj jedra u prljavo belu boju pa negde dodaj tamnije nijanse iste te bele. A wash probaj, to je jedna od osnovnih maketarskih tehnika, lako se savlada.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

kwisko

Quote from: rodeo on 11-10-2017, 10:59:22
Da li farbas cetkicom ili airbrushem? Ofarbaj jedra u prljavo belu boju pa negde dodaj tamnije nijanse iste te bele. A wash probaj, to je jedna od osnovnih maketarskih tehnika, lako se savlada.

Koristim obe tehnike i cetkicu i brush ( jos uvek ucim i jedno i drugo ) , mada vise volim rad cetkicom iako sam losiji s njom :) , hvala za trud i savete :)

kwisko

Quote from: Starac sa planine on 11-10-2017, 09:30:58
Ta plastična, vakuumom formirana jedra je vrlo teško realistično uraditi.

Možda ovi linkovi pomognu.

https://modelshipworld.com/index.php?/topic/15584-a-method-for-making-panelled-sails-using-paper/

http://modelshipworldforum.com/resources/Rigging_and_Sails/ScaleSails.pdf

hvala za linkove , interesuje me da li si ti na hellerov jedrenjak ( posto sam cuo da imas u posedu jedan :) ) montirao njegova jedra ili si pravio nesto u svojoj varijanti ?

Goran A.

Ta jedra za plasticne brodove treba praviti od papira a prljanje narendanim suvim pastelima. Rezultat je odlican.

kwisko

neki poseban papir ili moze tipa onaj za stampac ?

Goran A.

Otprilike takav, samo da nema jaku teksturu. Malo se nakvasi vodom na mestima gde su pregibi da se naprave nabori, posle svega naprskas neki bezbojni mat i gotovo.