Kompresori i popravka

Previous topic - Next topic

Зоран 1962

Pozdrav svima.Čitao sam već oko problema sa kompresorima i sa njihovim opravkama.Pre oko 2 meseca je moj kompresor AS 189 iz Aleksandar Kosmetixsa, počeo da gubi mogućnost punjenja boce i vrlo brzo je opadao pritisak na nulu.Već sam ga otpisao i u priči se požalio mom prijatelju iz Čačka ,koji je obdaren za svakojake majstorije i on mi reče da mu ga donesem.Pre nekoliko dana je stigao opravljen kompresor i pitao sam ga da mi obajsni šta je problem,da bih to podelio ovde na kutku.Objasnio mi je da on nema kariku već da je u pitanju neka silikonska manžetna(kao kod homo-kinetičkog zgloba,pretpostavljam) koja u sebi ima mesinga.Našao mi je taj materijal i čoveka koji to izliva u Čačku ,zamenio ,očistio ga iznutra i ja dobih ,maltene,nov kompresor.Eto podelio sam to pa ukoliko neko ima sličnih problema da ne baca kompresor u bescenje jer se isti može popraviti.Jedini je problem bio i zato je malo potrajalo,nabavka tog silikona sa mesingom.Ali i to je rešivo.

vuk#75

Sve sto kupite u aleksandar kozmetiku mozete i servisirati kod njih po zaista mizernim cenama. Nakon kontaktiranja njihovog centra mozete im poslati paket na adresu servisa u NS ili odneti do najblize njihove prodavnice i dalje ce oni da salju. Cisto da znate za sledeci put.

kwisko

tacnije umesto karike imaju mesinganu podlosku presvucenu gumom , u zavisnosti od precnika klipa moze se naci u auto radnjama i (verovatnije ) u radnjama za kamione i autobuse ( govorim iz iskustva jer svaki dan remontujem raznorazne ventile vazdusne instalacije na njima ) , mada bih se ja najpre odlucio za varijantu koju je Vuk#75  preporucio :)

Зоран 1962

Pa ja sam prvo to probao preko Aleksandar Kosmeticsa ali mi je ovo bilo i bliže i lakše.Skoro je neko zbog toga prodao AS 186 za neke male pare a popravka nije skupa.Razlog ovog objavljivanja je upravo to.

Lykos


spatz

#5
Ja sam moj prodao tačnije dao sam liku koji pravi kompresore i koji mi je prodao ozbiljnu mašinu sa umanjenom cenom za moj kompresor, i nova mašina bije ko ilija gromovnik :deadhorse.Šalim se nije da pljujem sada po kompresoru jer se mučenik za ovih šest godina isplatio i prertplatio oko 300 urađenih maketa što 1/72,1/35 i po neka 1/32.Stvarno je herojski odradio posao.Mislim dobar je za  manje razmere ali kada su mi naleteli kapitalni radovi močenik nije stajao koliko je radio.Zato sam prelomio i prešao na custom made  compresor 20l boca moto od klime 2,5 min  da napuni bocu sklopka nepovratni ventil regulator sa odvlaživačem i  oduljivačem sve za 9000-2000(stari kompresor)=7000. Čovek se inače profesionalno bavi pneumatikom.Za jednu 35 možda dva puta uključi da se puni.

Quote from: Zoran B 62 on 08-11-2017, 19:45:41
Pa ja sam prvo to probao preko Aleksandar Kosmeticsa ali mi je ovo bilo i bliže i lakše.Skoro je neko zbog toga prodao AS 186 za neke male pare a popravka nije skupa.Razlog ovog objavljivanja je upravo to.

zaki

#6
Ajde ponoviću moj post već napisan na drugoj temi oko iste stvari, ne da bih pokazao koliko sam pametan već da uputim nekoga u kom pravcu može ići ako mu treba kompresor za ovaj hobi.

Preko oglasa kupite novi klipni kompresor sa bocom za 80e, skinete blok kompesora i elektromotora, a onda ga prodate za 50e na tim istim oglasima, ostaje vam boca sa sklopkom i manometrima na koju postavite bilo koji kompresor sa starog frižidera ili klime.
Na kraju za 30e imate bolje rešenje od svih tih membranskih hoby kompresora koji se prodaju za 100e

A ti  membranski kompresori o kojima govorite i koji se kod nas kupuju za 100tinak evra se štancuju u Kini po nezamislivo maloj ceni proizvodnje. Na YouTube možete naći više"recenzija" gde su bili rasklopljeni i posebno analizirana svaka komponenta, Prosto je neverovatno šta su sve uradili da umanje cenu proizvodnje, od nepostojećih ležajeva do namotaja bez bakra ... :(
Otprilike, zamislite, da na kolima imate motor od drveta, menjač od plastike, a gume od kartona.  Kada to gledate pre kupovine slikama na sajtu, to super izgleda, a onda kada to kupite i krenete da vozite takav auto imate ovakvu temu na forumu.

:cheers