Revell HMS King George V

Previous topic - Next topic

3EMYH

Evo jednog od 'smrtnih' neprijatelja Bismarck-a.
Maketa je dobra, lepo se sklapa, iako sam ja nesto zeznuo prilikom sklapanja trupa, pa mi nije bas leglo kako treba.
Maketa je 1:570, kao i tirpitz, i bismarck kog sam takodje nabavio tako da cu i njega uskoro poceti....








Sandman

najs uan :)

uzmi sad lepo u Rashku uljanu Windsor&Newton slikarsku umbru i/ili Siennu i razmuti sa white spiritom i odradi wash palube ;)

probao sam juche wash sa white spiritom i jako se dobro ponasha! brzo se sushi ta vrsta razredjivacha i vrlo brzo mozesh da predjesh ponovo panele sa washom....

ALI, prethodno morash da lakirash GLOSS lakom palubu... i to vidi da uradish Prontom - to mozesh i shirokom pljosnatom chetkicom da predjesh....

i vidi da odradish lagani drajbrash svetlijom nijansom ove sive po ivicama komandnog mosta i ostalih tih detalja na brodu... a avionchic? jesi li ga zalepio? mozda da ga ofarbash u neku drugu boju? ovako se ne vidi da je tu jer je u boji celog broda :(

ajd samo radi..... ja sam bio dobio ovu maketu u Uzicu kao nagradu za osvojeno prvo mesto, ali sam je poklonio jednom junioru koji nije nishta osvojio tom prilikom ;) ipak me vishe jedrenjaci privlache :)

milanco

lepo uradjeno ali poslusaj gazdu da bi bio realniji i samo napred da vidimo i te druge brodove :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

3EMYH

Quote from: Sandman on 21-08-2007, 11:09:26
uzmi sad lepo u Rashku uljanu Windsor&Newton slikarsku umbru i/ili Siennu i razmuti sa white spiritom i odradi wash palube ;)

ALI, prethodno morash da lakirash GLOSS lakom palubu... i to vidi da uradish Prontom - to mozesh i shirokom pljosnatom chetkicom da predjesh....
Koliko bi me kostalo to zadovoljstvo? Cisto da znam koliko para da sklonim na stranu?
Pronto sam uzeo isti kao na slici koju sam nasao na forumu, jedina razlika je sto su nasi stavili nalepnicu "Vosak za parket". Jel to ta?

@Milanco
Imas ovde vec neke moje brodove. Nisam jos nakacio Graf Zepelin i Bismarck, ali i oni ce stici uskoro!

Sandman

Quote from: 3EMYH on 21-08-2007, 12:21:37
Koliko bi me kostalo to zadovoljstvo? Cisto da znam koliko para da sklonim na stranu?
Pronto sam uzeo isti kao na slici koju sam nasao na forumu, jedina razlika je sto su nasi stavili nalepnicu "Vosak za parket". Jel to ta?

Pronto je onaj sa zelenim chepom shto ima slika na forumu okachena...ali ne znam da su nashi nalepnice stavljali neke dodatne?  ::)

Pardon.. nije u Rashku (Rashko je odmah do hotela Prag) nego u slikarskoj radnji kad krenesh od Rashka ka Zelenom vencu! Uljane slikarske boje u toj radnji koshtaju oko 300 dinara po tubi - trajace ti siguran sam za ceo zivot! ;) :D jako malo se naime koristi boje iz tube za wash i generalno za maketarenje - samo na vrh chetkice zrnce uzmesh ako ti treba da pravish efekat texture drveta na alatkama na tenkicima, a za wash uzimash na vrh neke shpatulice male (ili shrafcigera npr.) i meshash sa razredjivachem... i to je to.. bukvalno se jako malo koristi (chak mi to i ostane posle rada pa bacim)....uzmi neku raw umbru za tamnije drvo ili mozda burnt sienna za svetlije jarkije... pitaj prodavachicu da ti na parchetu papira istisne malo boje iz svake tube da bi uporedio nijanse pa koja ti vec odgovara....

White spirit ne mogu da se setim koliko sam ga platio... mozda negde 200-300 dinara za 1L... ne verujem da je vishe,.... mislim da ga ima u Roma company da se kupi,... za obichne farbare nisam siguran - obichno su me gledali belo kad im kazem white spirit...  :-\ ako ne nadjesh white spirit, probaj sa Revell razredjivachem, Tanja je vec pisala o tome pre neki dan i preporuchuje ga!

milanco

Ja sam nasao pronto bez te nalepnice ne znam da li ima razlike ili ne ali ako na nalepnici pise sa dodatkom voska prvo probaj na nekoj drugoj plastici da slucajno ne pobeli ??? NAdam se da je od pomoci ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Hartmann

Lep ti je ovaj "Djole V'  ;).
     Savetujem ti da pre lakiranja i gazdinih saveta, ofarbas avionce, lance u srebrnu (ako nemas neku drugu metalik gvojze boju) i usta cevi u tamno sivu ili gun metal boju.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Night Fighter

#7
Dobar ovaj Kralj Djodje Peti.

Ja bih mu jos pod obavezno dodao sajle i malo dodao teksturu palube, kako Srdjan rece. Mislim da mu je i vrh dimnjaka crn.

Inace, uzivanje je videti ovako pedantan rad.

Aki

lep brodic,bravo!
samo da mu malo uradis tu teksturu drveta i bice odlicno

Srdjan

Svaka cast komso :) Odlican brodic.

Hajde sad se baci na Bismarcka... to bih voleo da vidim  ;)