MayFlower Revell

Previous topic - Next topic

stevannikolic77

Evo je i maketica koju počinjem da radim, MayFlower od Revell-a. Prijatno me iznenadila, detalji su fini, plastika ok. Fleša ima, ništa strašno ali mora dobro da se izšmirglaju, a to je nešto što me najviše nervira. Uklapanje je malo zeznuto ali uglavnom sve lepo naleže i mislim da neće biti puno gitovanja. Toliko za sada, evo neke slikice pa nastavak sledi  :)





P.S. Jedno pitanje za iskusne maketare, da li koristite prajmer kada radite sa iljanim bojama?

kwisko

Nisam iskusan maketar ali moja iskustva kazu obavezan prajmer , pogotovo ako si cetkar , mnogo bolje se prima boja a i brze se susi ( umesto 7 dana bude suva za 2-3  ) Ja koristim valjeho prajmer ali sam u poctku kupovao u farbari obican providni u spreju ( samo je problem e jednakog mlaza prilikom prskanja ) a nije skup oko 400- 450 din , naprskas veceras sa njim ( pozeljno na terasi, jer smrdi katastrofa ) i ujutru vec mozes da nanosis prve slojeve boje ( mada bi trrebalo da se ceka 24 h po uputstvu )

kwisko


stevannikolic77

Napreduje lepo al polako. Nemam puno vremena zbog posla pa kad ugrabim priliku. Slede slike neke uskoro.

kwisko

sta ces sa jedrima , stavljas ta stirenska ili platnena ili uopste ne stavljas ? :) :) :)

stevannikolic77

Stavljam ta plastična što idu sa maketom, imam neku svoju foru kako ih farbam pa izgledaju malo prirodnija. Okačiću sliku i objašnjenje.