1/72 P-51 Tamyia i Mistercraft

Previous topic - Next topic

krajton

Ovo mi je bila želja odavno i evo najzad sam je i ostvario
Čuvena fotografija mustanga iz 361 FG
Prema nekim izvorima slika je nastala   Jula 1944. Uslikana iz  B-17  91st BG


Moj pokušaj





















U pitanju su tamyia P-51D i mistercraft P-51B
Šta reći, tamyia se sama sastavljala i bez lepila, bilo je opuštajuće
Za mistercraft je druga priča, zabava od prve sekunde, 250 grama gita, mnogo šmirglanja i mnogo strpljenja
Prerezao gomilu panela, napravio u samogradnji silu detalja, o jadu sam se svom zabavio
Možda sam napravio par grešaka ali zato ste vi tu...
Pogrešio sam neke panele ( kasno sam video) ali bože moj
signalna svetla , far za sletanje, poklopci i otvori hladnjaka, antene , retrovizor i gomila detalja su morali da se urade da bi maketa ličila na mustanga
Imao sam i peh slomio sam riveter ( onaj plastični trumpeterov , što mi već neko i reče da nekupujem) i tako
Jedino nisam imao snage da radim kutije stajnog trapa, to mi je bilo previše

Slike su loše ( izvinjavam se zbog kvaliteta istih) , dao sam sve od sebe, slikano sa mobilnog telefona

Toliko od mene...

Šta mislite

milan78

Svidjaju!!Mistercraft pogotovu vredan truda.Imas lepe mustange.Dekali mistercraft nisu pravili probleme?
Instagram-Peacockscaleworx

dragan_mig31

Odlicni su oba.Moja sugestija je d bi u buduce pokusao da uradis bolje fotke.Ostrije i bolje osvetljene.Tek bi tad ljudi mogli da vide pravi kvalitet ove makete koje cak i preko ovakve fotografije izgledaju impresivno.

Warhawk

Quote from: krajton on 01-05-2018, 00:08:41
Jedino nisam imao snage da radim kutije stajnog trapa, to mi je bilo previše

U teoriji, unutrašnji poklopci stajnog trapa na P-51 su uvek trebali da budu zatvoreni (podignuti), sem u momentu kad se uvlači točak (zbog aerodinamike).
Ali, koliko fotki imaš sa podignutim, toliko ih na stajanci imaš i sa spuštenim poklopcima (verovatno mehaničarima bilo lakše tako zbog servisa).
Ako kutije nisi detaljisao, zatvori ih, i niko nema da te pita  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

krajton

Dekali su bili korektni, nisu mi pravili probleme, a koristio sam vallejo hemiju

A za slike probaću sutra na dnevnoj svetlosti da slikam, svetlo mi se činilo dobro ali i telefon nije hteo da fokusira nešto dobro
Možda sam trebao da pojačam i da dodam još neku izvor svetlosti. 
O da , šteta, mislim da se nevide neki detalji dobro a za koje sam se baš potrudio

A za ovo si u pravu warhawk, gledao sam i video sam zatvorenih ali i otvorenih  poklopce stajnog trapa na stajankama
Ja sam tako i rešio da pravim zatvorene i zato i nisam hteo da se bakćem sa tim,
ali sami poklopci su bili toliko loše odliveni da je uklapanje bilo katastrofalno da sam morao da odustanem, nisam na vreme proverio uklapanje
morao sam da izaberem od dva zla ono manje


krajton

mda, mogu da ih pritvorim, tek da se nevidi siromašna unutrašnjost

Goran A.

#6
I u teoriji, i u praksi, velika vrataoca su uvek zatvorena i zabravljena sve dok ih mehanicar ne otvori. Ne zato sto mu je lakse, vec zato sto mora.
Ako ih posle pregleda ne zatvori, otuda i slike, zatvorice ih hidraulika cim se motor pokrene.
Na poletanju i sletanju, prilikom uvlacenja i izvlacenja nogu, otvaraju se i zatvaraju automatski cim redosledni ventil odradi svoje. Eto, ukratko o tome kako to radi.

milan78

Uz svo postovanje vasih komentara i znanja ali samo kucanje u googlu "p-51" izlaze slike aviona na stajanci,bez pilota u kabini gde su poklopci trapa spusteni na oko 50-60°.Ima gde su poklopci podignuti ali retko.Tako da ja ne bih drugacije radio.
Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Ispravno je i jedno i drugo, pa kako ko zeli.

mutayu

 Posebne  pohvale za Mistercrafta!

djos & filip

Odlicni radovi, pogotovo zavrsni izgled mistercrafta, od cega si poceo napravio si malo remek delo
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......