Pz IV 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

Boki

Konačno evo one četvorke koju maltretiram već mesecima ;D !
Imao sam goste do pre sat vremena i poneli su digitalac pa sam ih zamolio da napravim na brzinu par sličica da vas pitam za savete tipa: Šta dalje?

Elem, u pitanju je Italerijeva maketa Panzer IV (nisam siguran koja je verzija jer mi je cev topa jako čudna).

Maketa nije tako loša ali su, kao po pravilu za Italeri, gusenice loše. Sa spoljne strane su O.K. ali sa unutrašnje su skroz ravne i ne liče na ništa.
Sklapanje je išlo bez mnogo komplikacija, a farbanje i ostarivanje još nije završeno.

Sastavnica je, takođe, loša jer uz maketu dobijate gomilu lepih dekala za koje nemate uputstvo gde idu.
To me je mnogo mučilo jer sam hteo da napravim čisto žutu varijantu, ali sa suknjicom (da prikrijem gusenice). Tražio sam i tražio, i pitao gomilu ljudi i niko nije uspeo da nađe takvog, a zna da su postojali :) .
Na kraju sam se odlučio za ovu heavy duty varijantu iz Italije 1943. godine sa brojem 303.

Da ne gnjavim, evo slika:








P.S. Pošto su u dekalu dati brojevi 303 koji meni ne odgovaraju, probaću da brojeve napišem ručno (ili kako već, ma smisliću već nešto).

Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Srdjan

Sto je lep tenak...  :o  :o  :o Svaka cast  ;)

Dada

Lepo Boki, lepo... Znachi to je taj pacijent koji ozdravlja vec par meseci...
I mene ste navukli... uskoro cu i ja da privodim kraju prvi oklop...

Samo cepaj i zavrsavaj ga bre vec jednom 8) 8) 8) 8) 8)

milanco

meni isto super izgleda ne opterecuj se oznakam ako vec mozes da ih kombinujes :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Quote from: airsuba on 30-08-2007, 23:44:03
Dekali su 'univerzalnog' tipa pa sam kombinujes prema zelji, ali imas i nekoliko koji su za odredjena vozila koliko se secam....

U pravu si, ali opet nemaju ono što meni treba :(

Quote from: airsuba on 30-08-2007, 23:44:03
Sama maketa je takodje univerzalnog tipa tj. nije nijedna precizna verzija Pz.IV
E, ovo već nisam znao. Hvala za info :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

Boki, BRAVO!!!

Otkinuo si ga sa weatheringom i washom!

Daj napishi molim te koju rech kako si simulirao curenje prljavshtine/rdje na levoj strani kupole?? izgleda fenomenalno!

a chipping? vidim da se na pojedinim mestima prozire boja metala? srebrna olovka ili drajbrash ili si pak mozda radi prajmer steel bojom?

ajd zavrshavaj to, po meni i ovako vec mocno izgleda! ;)  :o

Aki

super si ga uradio boki 0:)
a gde mu je mitraljez ???

Srdjan

Vidi stvarno nema mitraljez  :o  ???  :P

Hartmann

Uh, bas je dobar! Video sam ga ranije uzivo, ali sad je stvarno odlican  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

drazen

Super je :o
Wash i weathering su strava odradjeni
svaka cast. :)

Ćomi

Ja sam pre par meseci pravio ovu maketu i tek sad vidim koliko sam je lose pravio...

Svaka cast...
No signature.

Boki

#11
Hvala svima. Drago mi je da vam se sviđa.

Quote from: Dr Raptor on 31-08-2007, 00:33:07
I mene ste navukli... uskoro cu i ja da privodim kraju prvi oklop...
'Ajde pa da vidimo sličice

Quote from: Sandman on 31-08-2007, 07:13:54
Daj napishi molim te koju rech kako si simulirao curenje prljavshtine/rdje na levoj strani kupole?? izgleda fenomenalno!
Ne znam da li je uspelo. Prvi put probam ovako nešto.
Curenje je rađeno pastelama i alkoholom. Nastružem malo pastelne boje, dodam par kapi alkohola i četkicom nacrtam osnovnu liniju liniju naniže (u pravcu curenja), a zatim nakvasim štapić za uši alkoholom i lagano izbledim da dobije onaj fade efekat. Trudim se da uvek štapićem brišem u istom pravcu da se ne bi izgubio efekat curenja.

Quote from: Sandman on 31-08-2007, 07:13:54
a chipping? vidim da se na pojedinim mestima prozire boja metala? srebrna olovka ili drajbrash ili si pak mozda radi prajmer steel bojom?

Čiping je rađen drajbrašom, kombinacija gun metal i steel, ali ne mešanim bojama već jedna pa druga. Ovo je, ustvari, pokušaj korekcije jednog incidenta.
Naravnoučenije: dobro pročitajte šta pametni i iskusni ljudi pišu o drajbrašingu i izbegavajte isti čistom srebrnom (na oklopima, naravno) ;D ;)

Quote from: @ki on 31-08-2007, 10:07:15
a gde mu je mitraljez ???
Trenutno je na remnontu :D . Ma šalim se. Maketa još nije završena, ostao je još taj mitraljez, broj 300 na bokovima kupole, auspuh (ili šta mu je već ono pozadi) i da probam da mu dodam još malo blata.

Quote from: Comi on 31-08-2007, 13:30:01
Ja sam pre par meseci pravio ovu maketu i tek sad vidim koliko sam je lose pravio...
Pa ne mora da znači. Ja uvek to pomislim kada vidim tuđe makete na forumu. Uporedi samo moju u Subinu Merkavu :)
. Subina je mnogo bolja, ali sam ja svojom sasvim zadovoljan.

Quote from: Brodski mali on 31-08-2007, 13:40:34
Nemoj da se ljutis zbog komentara (ja ti bas nisam nikakav strucnjak) ali mislim da je mnoooogo bolji od Tigra i Merkave
Naravno da se naljutim. Čak štaviše, drago mi je jer to znači da sam koliko-toliko napredovao u ovom hobiju ;) :D .

Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.