Ferrari Dino 1/24 Fujimi

Previous topic - Next topic

Dušan ModelkitsBG

Pozdrav svima.Posle krace pauze i odmora vracam se u formu :) Posle Jastreba zaokret i vracanje na automobilizam.Ovog puta sam odabrao cuveni Klasik DINO ! O automobilu sta reci...Fenomen svog vremena ! U secanje na svog sina Dina,Enzio je napravio ovaj kupe! U pocetku je to bila verzija 206G,da bi se ubacivanjem 12 cilindricnim motorom V6,V8 uradila verzija 246G,246 GT pa kasnije i 246GTS,Motor se nalazi u sredisnjem delu automobila.Uradeno je negde oko 3000 primeraka i danas je ovaj automobil veoma trazen i dostize  veoma visoku cifru.

Za maketu,sta da kazem iskreno ocekivao sam vise,ali sobzirom da je iz 90.te godine mozda ima i nekog smisla,ali opet ocekivao sam bar vise detalja sto se tice onog sto se nalazi ispod karoserije,a u sustini ne nalazi se nista sem enterijera.Motora nema! Da ga ima bila bi to maketa za uzivanje,jer je ta zadnja strana automobila fenomenalna,jer je prvo otvor za motor,pa zatim gepek i to bi bilo za oko prelepo kada bi se to otvorilo.Ali posto sam uskracen za to,uradicu ovo sto moze. Zato sam odlucio da umesto klasicnog automobila,napravim sportsku verziju Dina iz  1969. godine i Trke 24h Le Mans.




Uradio sam prajmerovanje nekih od delova,da zapocnem sklapanje...
Posle odgledanih par videa,odlucio sam i sam da isprobam efekat za dobijanje Iron Burnt boje.I veoma sam zadovoljan rezultatom.Naravno uradio sam i lakiranje i wash delova koji se prvi sklapaju kao npr.felne,diskovi i ovaj deo gde sam kombinovao Burn Iron i Srebrnu,zavrseno lakom i washem.
Za sad to je,do sledeceg citanja pozdrav!









Dušan ModelkitsBG

Nastavak radova na Dinu.Ovog puta sam uradio enterijer,koji nije zahtevan.Ostalo je da se uradi samo lepljenje dekala i wash na instrument tabli.
Prvi put sam koristio Zero Black Texture Color za imitaciju koze da kazem na instrument tabli i volanu,zaista impresivni rezultati.Sta se nece setiti. Kao i za imitaciju tepiha koristio sam Embrossing Powder,takodje odlicni rezultati.
Na kraju sam ostale delove kao i samu skoljku prajmerovao i spremio za boju.







boom.boom

E, ček-ček, stani...! Daj koju reč o tim tehnikama,...šta, kako... :rtfm! Jako dobri efekti, zaista!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Dušan ModelkitsBG

Za texniku tj imitaciju koze na instrument tabli sam koristio ZERO Black Texture color,znaci boja je takva.Kad se osusi napravi se takav efekat znaci fenomenalan izum,ja ne znam kako su to izveli.Zaista steta sto kod nas nema tih boja ali sam ih pronasao u Hrvatskoj,ima ih svuda jedino kod nas ne i zaista prave boje da se user...s.A sto se tice imitacije tepiha.U malo bolje snadbevenim hobby shopovima ne ovim za makete,kupio sam Embrossing Puder,on se mahom koristi za ukrasavanje onih koverti i tako to.I gde planiras da uradis taj tepih,prvo premazes uljanom bojom ja sam u ovom slucaju koristio Revellovu crnu boju i odozgo samo pospes taj puder,tj prah,visak otresess i ovo se zalepi i to je to :) postavicu sliku Zero boje.pozdrav

Dušan ModelkitsBG

#4





Evo boje i pudera ;)

Dušan ModelkitsBG

Nasao sam malo vremena da nastavim dalje sklapanje Dina.
Ovog puta zavrsio sam insturument tablu i spojio je sa enterijerom,takodje sklopio sam skoljku sa ostalim delovima,haubom,gepekom itd.
Sledi farbanje...










Dušan ModelkitsBG

Boja gotova!!!
Prvi put sam koristio 2K Diamond Clearcoat od Zero Paints-a(lak) rezultati su impresivni,zao mi je sto je lose osvetljenje ne vidi se sve kako treba.
Ostalo je da poradim na nekim detaljima,zatim dekali,svetla itd...






Dušan ModelkitsBG

Nastavak radova na Dinu ovog puta dekali.Dekale sam sam radio,jedino mi je stampu uradio Vlada koji je postavljao oglas ovde na sajtu da stampa dekale.Ispalo je odlicno! Takodje za lepljenje dekala prvi put sam koristio od Microscale Industries MICRO SET I MICRO SOL.rezultati su fenomenalni ,tako zalepi dekal da prosto ne mozete da provalite da su lepljeni nego dodju kao da su uz karoseriju ili na sta god da lepite.Ovaj Micro Set ima miris kao Konzervans za tursiju,tako da ne bi bio iznenadjen da je mozda i to,ko mu ga zna :D








Dušan ModelkitsBG

Samo da napomenem da Vlada radi samo stampu na vodenom papiru,sto znaci da morate imati pripremu tj vektorski uradjenu sliku toga sto zelite da vam odstampa.Ja sam to sam radio posto je to dosta skupo...Za kontakt samo da se konsultujem sa njim kako da ga kontaktirate


Dušan ModelkitsBG

ja sam ih porucivao u Hrvatskoj i siping je daleko povoljniji

dejan

Slab je izbor u komsiluku.

Dušan ModelkitsBG

Znam ali za sad te sto su mi potrebne ima,na sajtu ih nema puno,pogledaj na Ebayu isto Cro Hobby shop tamo ima sve sto nema na sajtu

Dušan ModelkitsBG

Pronadjoh vremena da zavrsim Dina.Sve u svemu zadovoljan sam maketom.Zal je za nekim detaljima koji nedostaju maketi,ali nije lose! Postavicu jednu,a ostale slike u gotove projekte!
Pozdrav do sledeceg vidjenja,bice dosta zanimljivih modela.Svako dobro