Ford Oldtimer prepravka u Rat Road

Previous topic - Next topic

Dušan ModelkitsBG

Pozdrav svima.Evo mene opet!Ovog puta nesto sasvim novo i drugacije za mene.
Na internetu slucajno sam naleteo na ovo,ne znam da li je u pitanju maketa ili neka stara igracka.U pitanju je stari Ford ne znam da li je Tudor ili Rat u pitanju posto na recenzijskim slikama koje sam nalazio izgledaju identicno.Odlucio sam se da uradim neku samogradnju i doradu za Hot Road zato sto je replika vec imala izgled motora kao kod Hot Roada i to mi je dalo ideju da je unapredim i sredim po ugledu na Americke Hot Rodove.

Za pocetak evo kako je maketa(igracka)izgledala.Deluje mi da je razmera modela 1/18,nisam siguran...



Prvo sto sam uradio na modelu je skidanje zadnjih blatobrana i zatvaranje otvora za tockove,da bi mogao da spustim osovine da tockovi budu nizi.
Za zatvaranje rupa koristio sam stiren 0,8mm i Tamya Putty i Milliput.



Posle zatvaranja izgleda ovako



Tockove sam promenio,za nove mi je pomogao prijatelj Nikola koji mi je odstampao nove na 3D stampacu



Na kraju to bi trebalo da izgleda ovako



Dalje,sto se tice motora on je imao neki svoj,koji sam ja resio da nadogradim sa jednom Hot Road izduvnom granom,a na donjem delu sam iskoristio neki visak od Ferrarijevog motora i to je sve lepo leglo.Ima tu jos dosta detalja da se uradi sa zicama itd.To ce biti u nastavku gradnje

Izduvna grana je 3D stampa,a imitacija kaisa je od gume.To sada izgleda ovako


Posle dodavanja Ferrarijevog dela



Nastavak radova je deo gde treba da legne motor,tu je bilo dosta plastike koja je drzala stari motor,koju sam odstranio da bi novi motor mogao da upadne.Takodje od nekog viska pronasao sam neku staru sasiju koja drzi motor koju cu iskoristiti







Dušan ModelkitsBG

Nastavak radova na Fordu...
Odlucio sam da model izgleda sto realisticnije i posto nije imao svoju neku sasiju,nabavio sam mu novu.Novu sasiju sam pozajmio od kamiona i posle dosta sati oblikovanja i prekrajanja viska delova uspeo sam da je spojim sa karoserijom.Takodje cu jos neke delove iskoristiti da ubacim u ovaj model.Videcete na slikama.
Za pocetak sasija koja je izgledala ovako

Sve viskove sam odrezao i na kraju spojio sa karoserijom.Trud se ipak isplatio



Sasiju sam okrenuo naopako tako da bi zadnji trap upao u skoljku pozadi kao na pravim Hotrodovima.Prosto je neverovatno da se sve uklopilo kako treba pa cak i mesto za ovaj motor koji sam nadogradjivao.Negde je trebalo nesto prosiriti,skratiti ali sve u svemu neverovatno poklapanje i prijanjanje

Na kraju cu i prednju osovinu sa kamiona iskoristiti za model koja takodje se visinski uklapa sa zadnjim spustenim tockovima.Hladnjak sam malo skratio da bi se i on uklopio u ceo taj prednji deo sa motorom.


Goran A.

Ne leži mu ta maska, probaj nešto sa klasičnim hladnjakom. Mislim da će biti bolje.

Dušan ModelkitsBG

u potrazi sam,ako uspem promenicu.Mada ova jos nije zavrsena planirao sam da ide jos jedan onaj zastitni sloj.a i ne treba da bude ovako obojena...

Goran A.

Probaj da napraviš hladnjak, ne mora da ima masku. Neka stoji onako klot.

Dušan ModelkitsBG

Pozdrav svima.Posle kraceg vremena nastavak radova na Fordu.
Ovog puta sam radio na enterijeru i na jos dosta stvari koje cu napomenuti u nastavku teksta.
Za novi enterijer iskoristio sam neka stara sedista iz visa od Ferrarija,kao i instrument tablu.Sto se tice guma slicna je situacija.Iako imam odstampane nove gume bas one starinse,na kraju su mi se da kazem prave gume sa jednog od kamiona kao i od Ferrarija uklopile u celu pricu,sto ne znaci da se necu na kraju predomisliti za stampane,ali ove posto imaju gumu su mi nekako realnije.Dosta napora da nekako sjedinim enterijer i pod i na kraju se sve to isplatilo.Takodje na motoru sam dodao neke nove delove umesto onih kajisa koje sam sam radio,sada sam pronasao neku imitaciju koja se super uklopila.Ostaju jos neki sitni detalji i konacno prajmer i slede boje.Predlazem vam slike koje ce bolje objasniti od mojih reci.pozdrav do narednog gledanja










Dušan ModelkitsBG

Pozdrav svima.U sledecem postu postavicu nastavak radova na Fordu.Ovog puta sam radio na enterijeru,zastitnom kavezu ,kao i na prednjoj osovini gde cu dodati amortizere.Uspeo sam da pronadjem dosta dodatnih delova za detalje .

Radovi na zastitnom kavezu,koristio sam iglice da bi sto bolje pricvrstio spojeve.Delovi su sa starih spruova





Posle malo detaljisanja radjenja imitacije tepixa i sredjivanja sedista to izgleda ovako.enterijer jos uvek nije gotov...


Dalje radio sam na instrument tabli.uzeo sam stari drzac za volan od kamiona da bi se to sve lepo uklopilo





Na kraju radovi na prednjoj osovini za drzac iskoristio sam deo sa Ferrarija koji se super uklopio




Fredi

Pratim s uzivanje , zanimljivo  :cheers

Dušan ModelkitsBG


Dušan ModelkitsBG

Nastavak radova na enterijeru.ovog puta sam radio tapaciranje i jos neke detalje na unutrasnjosti...









Dušan ModelkitsBG

Malo sam iskoristio viska vremena ovog vikenda,pa sam nastavio sa radovima na Fordu. ovog puta jos detalja za enterijer,nekih prepravki,detalja na motoru i jos po nesto sto cu objasniti u nastavku.Ostalo je jos da se enterijer sklopi sa skoljkom,pricvrste drzaci,ponovo lepo kituje i spreman je za boju,taman dok boje stignu bice gotov i spreman :) Nadam se da cemo se videti na Kupu

Krecemo od instrument table koju sam uradio da bude kao tapacir metalne boje.Drzac za volan sam zamenio drugim dodao po neku zicu zbog detalja,malo zaprljao i to sada izgleda ovako.




Dalje radio sam na detaljima na menjacu ,prijatelj mi je odstampao neke lobanje koje su se uklopile u celu pricu



Sto se tice enterijera to bi bilo to bar se nadam,ako mi ne padne jos nesto na pamet da dodam :)
To na kraju kada se sklopi izgleda ovako




Sto se tice motora jos uvek je u izradi i dalje se premisljam za boju pa cu na kraju videti sta cu,ovo je za sada probna boja pa cemo videti.Ovde sam radio ove drzace  kroz koje idu zice,kablovi.tako da se i to savrseno uklopilo.Drzace sam nasao od jedne stare makete i iskoristio ih za ovako nesto.



Dušan ModelkitsBG

jos jedna nedelja tj vikend za opustanje,nastavak na Fordu. Priblizavamo se kraju i bice sto se kaze gusto u finisu jer se i dalje prelamam koje tockove staviti u kojoj boji ga uraditi,da li ga uraditi kao Rat(sto znaci da bude custom skroz) i da bude uradjen rdjom ili da uradim klasika sa nekom tresh bojom i da tresti od sjaja...i jedna i druga komb su mi super...videcu.
Radio sam na krovu uradio sam ovaj da kazem siber,spojler,zakrpio sve rupe gde su nosaci,kitovao,koristio sam milliput i tamya putty.Dalje uradio sam nosace za sasiju tj za guvernal.
Na kraju sve lepo ispolirao smirglom i uradio prajmer.
Ostalo sledi u slikama...


Za
Za nosace koristio sam iglu cije cu viskove da odstranim kada se lepo osusi


Na kraju to bi odprilike trebalo da izgleda ovako kao sto rekoh puno razmisljanja i premisljanja

i ova druga kombinacija tockova,boja jos nije zavrsena



Marko M

Ovo mi od početka deluje kao super zanimljiv i zabavan projekat. Sviđa mi se kako ideja evoluira. Imam samo jednu zamerku, koja možda i nije zamerka, već samo optička varka. Imam utisak da je prednja osovina šira od zadnje i zadnji točkovi su mi neprirodno blizu karoserije. Kod svih hotrodova kojih sam se nagledao na Discoveriju, koji se, uzgred budi rečeno pretvorio u reklamno-propagandni rijeliti program, zadnja osovina je uvek šira od prednje. Ko što rekoh, možda je samo optička varka  :)

Dušan ModelkitsBG

Jeste prednja osovina je malo sira.Realno sve je to normalno za Hot Road. U ovom slucaju ovo je Rat Road koje uglavnom prave od ostalih modela,karoserija,delova.I veruj mi da nema veze kakvih sam sve modela video po netu,a to mozes i sam da pogledas.Bukvalno je kako god.Sto se tice zadnje osovine na vecinu modela koje sam gledao veoma su blizu karoserije,na nekim modelima karoserija se bukvalno vuce po podu.Na nekima su zadnji tockovi dupli od kamiona,na nekima prednji deo dignut,znaci nema veze bukvalno.Uostalom pogledaj i sam kucaj Rat Rods i videces kakve ludosti ljudi rade :D Hvala na komentaru i sugestiji

Dušan ModelkitsBG

Sve manjka vremena za rad,ali trudim se svim silama,da ovo zavrsim za NG Kup.Nadam se da cu uspeti.Ovog puta farbanje i radjenje na ostalim detaljima.Kako ga zavrsavam tako mi se javlja X ideja,ali zbog manjka delova na trzistu,primoran sam da nesto sam kombinujem.Uostalom u pitanju je Rat Road,tako da je sve dozvoljeno

Na kraju odlucio sam se za Hell Green Boju od Zero Paint i mislim da je top za ovaj model.U kombinaciji sa ljubicastom za osovinu odlicno se uklopilo





Radovi na motoru gotovi,uredno lakiran,uradjen wosh i na kraju zice za detalje.Prezadovoljan sam masinom,sobzirom da je sastavljena od tri razlicitih motora.



Dalje radio sam na drugim delovima i detaljima.Na kraju sam se odlucio za stari  grill koji sam nadogradio hladnjakom i ventilatorom.Na hladnjaku ce biti nosaci za amortizere koji su takodje custom,dalje uradio sam masku za deo gde ulazi motor u karoseriju,ofarbao sam je u sahovnicu u ljubicastoj varijanti.Uradio sam takodje upravljace za guvernal tj prednje tockove,zatim retrovizore koje sam uzeo od kamiona.Takodje uradio sam i prednji vetrobran koristeci L stiren i za imitaciju stakla plastiku od kutije za cepice za usi.Sve cu to priloziti u slikama...








Na kraju to bi ovako trebalo da izgleda kada se neki delovi postave





Ostalo je jos da se urade par sitnica i da se svi ovi delovi sklope sa modelom.Vidimo se uskoro sa slikama zavrsenog modela! Pozz