1/72 - Airfix - A01005 - A6M2b Zero

Previous topic - Next topic

komoras

U pitanju je Airfix Zero sa brojem kutije A01005. Fina maketa za rad, inače prvi japanac koga sam u životu radio. Tako da nisam tu nešto puno znao u startu, ali kako sam počeo da nabavljam boje, uvideo sam da od mešanja boja nema ništa, nego treba kupiti svaku nijansu zasebno. Te sam tu istraživanjem na - www.aviationofjapan.com- uvideo da je Airfix totalno omašio boju donjih površina. Da treba da bude trainer yellow te da je ipak bilo potrebno umešati dve boje, tačnije - Gunze H24 i H34 u odnosu 1:1, te to nije bio problem. Na ovoj maketi sam po prvi put upotrebio i novi airbrush Iwata HP-CS, te je i tu bilo malo problema sa uhodavanjem, takodje i jedna od prvih maketa komplet ofarbana Gunze bojama. Na ovoj maketi sam po prvi put koristio maskol, tačnije Humbrol, za koji se utvrdilo da je djubre, kada sam ga uklonio sa staklića. Te sam i u tom segmentu prešao na Gunze za buduće makete :super
Za ovu maketu sam kupio i kružni nož od Olfe, kako bih isekao krugove za rondele, jer na dodnjim površinama ona mora da ima beli krug (Airfix je i ovo pogrešio)
Maketu sam započeo 2016. ofarbao i polepio rondele, te je tako stajala do ovog leta, kada sma se nakanio da polepim ostatak stencila i ofarbam i pokačim sitne delove, te je time i zvanično završim  :cheers
Od dodataka jedino EZ Line za antene, takodje sam se odčučio i na blagu hirurgiju te odabrao da napravim verziju sa "sklopljenim" krilima, ta opcija se daje u kutiji, samo je potrebno odseći taj deo plastike na krilu i staviti zamenski. Chipping naknadno uradjen sa Vallejo metalajzerima i paneli su tretirani sa sivim Tamiya Panel wash-em.
Definitivno ću japance raditi i u budućnosti!  :super :cheers :pilot























ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Pedja

Vrlo lepo, sve sa merom. Malo obrati pažnju na obradu spojeva, ovde konkretno polutke desnog krila.

AcaDinic

ne znam sta drugi misle ali meni ovo izgleda mnooogooo dobro. Bravo

guster

Odlican, ali mi se cini da su ramovi kabine malo neuredni  :cheers