Douglas A-4B Skyhawk Airfix 1/72 (03029)

Previous topic - Next topic

blaza

Douglas A-4B Skyhawk Airfix 1/72 (03029)

Moja prva Airfix maketa ikada. OOB. Lepo se uklapa, paneli deluju prenaglaseno, dekali dobri za rad, crveni dekali za poklopac usisnika ne prate liniju usisnika pa ih je bez korekcije tesko uklopiti, par omaski u dokumentaciji (ovo je bila neka giftset osakacena varijanta pakovanja/uputstva/dekala). Vallejo akrilna hemija.















relja

Izgleda bolje nego slika na Airfixovoj kutiji.
Bravo.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Jovac



flanker

Deluje pedantno, ali su paneli prenaglašeni.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

blaza

Quote from: flanker on 04-12-2018, 09:42:59
Deluje pedantno, ali su paneli prenaglašeni.

Kao sto sam napisao u opisu paneli su prenaglaseni (presiroki, preduboki) na samoj maketi, da li je to kod svih Airfix maketa ne znam, ovo mi je prva, licno nisam ljubitelj ovakvih panelnih linija. Imao sam izbor da ne koristim wash za panelne linije, izabrao sam da ipak koristim, gubi se na realnosti (mada sa ovakvim panelnim linijama je to svakako slucaj) a rezultat je vise "stripovski" look, meni licno interesantniji. Maketa je pristojna ali joj se necu vracati. :)

milan78

Dobar skyhawk,obicno se kod nas odluce za argentinca, meni bar drazi.Lep rad ponovicu.Ako ti nije tesko, ofarbaj bombu u olive drab nisu crne... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Fredi


blaza

Quote from: milan78 on 04-12-2018, 21:11:49
Dobar skyhawk,obicno se kod nas odluce za argentinca, meni bar drazi.Lep rad ponovicu.Ako ti nije tesko, ofarbaj bombu u olive drab nisu crne... :cheers

Nisu u pakovanju bili dekali za arg. Ovo je osakaceno giftset pakovanje. Nisam ni znao pre kupovine da se razlikuje od standardnog pakovanja. Boja za bombu oznacena u uputstvu kao Humbrol 33 (crna), bilo mi cudno ali nisam proveravao, ofarbao je na samom pocetku i na kraju zakacio. Ako budem imao snage i volje jednog dana prefarbacu. :)

Goran A.

Lepo si ga spakovao, panelizacija ne smeta uopšte.