Italeri Fairchild republic A-10 Thunderbolt ll 1/72 "Kosovo trans"

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,zavrsih ovu mrcinu pre dan dva pa da predstavim.Svi znamo sta mu se desilo 2.5.1999. ali da se podsetimo,elem nasa PVO dejstvovala je na jedan a-10 iz para koji su na oko 20 km od Pristine pokusali da dejstvuju na nase oklopnjake.Tom prilikom biva pogodjen u desni motor i prinudno se spusta na Skopski petrovac...popravljen napusta dejstva i pravac Amerika.Maketa...ne tako dobra kao ova prica,dosta gita i muke oko polutki trupa a tek gondole motora....Boje vallejo,lak tamiya weathering domaci wash i uljane boje.U kokpit sam stavio eduard zoom pe.Tu i tamo dodao sam neke antenice u svojoj reziji,izbusio rupe na topu i pito cev od igle.Dekali Balkan models i nesto iz kutije.Imao sam muku sa zubima oko topa te je tu pomogao @Mitar94 koji je donirao novi ceo set za a10 te sam tako uspeo da zavrsim.Hvala mu.To je to,slike....























Instagram-Peacockscaleworx

komoras

Svaka čast majstore! Jako je lepo ispao  :cheers
Dosta daju na konačnom utisko detalji oko kojih si se dodatno potrudio  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Meni se jako svidja, jos cu te kontaktirati kad moj dodje na red :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Odlican!
Nego imam Revellovu maketu. Jeli isti kalup kao tvoj?


milan78

 Hvala svima puno! @jž da to je ista plastika.Mislim da je izvorno Italerijeva. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Janjic

Bravo Milane!
Šteta što nema bolje slike kabine, vjerujem da je baš detaljna.
凸(¬‿¬)凸

blaza


iguanac

Prvi put vidim da a10 nosi sidewinder! Covek se uci dok je ziv... Koja im je svrha, nisam racunao da a10 moze da su upusta u neku borbu sa lovcima, kako je to zamisljeno?
Lepa tema izabrana za maketu!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

flanker

Lep, dobar wash i farbanje.
Inače koliko znam od svedoka, rano ujutro su naši premešali tehniku, jer iz nekog razloga NATO nije dejstvovao između otprilike 2 i 4 30. Na nesreću pokvario se jedan
kažu američki tenk, pretpostavljam da je bio Hellcat. Taj je ostao na čistini predugo, a onda je naleteo ovaj, takođe nesrećni A-10. Nesrećni zato što su u blizni bile Prage 2x30mm
koje su ga dobro "očepile". Uspeo je da se spusti u Petrovec, ali mislim da je posle bio rashodovan. Ako neko zna više i bolje neka napiše.
Sidwinder im je standard, nosili su i u Iraku 1991. i 2003.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Koliko je poznato pogodjen je iglom.Posle sletanja nije rashodovan.peomenjen je motor u roku od dva dana I onda je otisao za nemacku gde je nastavio sluzbu.

milan78

Ovaj je sigurno pogodjen nekim Manpad sistemom ili sa nekog oklopnog vozila sistemom Strela 2m.Za Iglu nisam siguran ni koliko ih posedujemo ili smo tad imali.Njemu je cela gondola motora promenjena rupe od gelera popunjene i vratio u maticnu bazu.Sad kojim putem ne znam... I to je to. Sidewinder nosi verovatno iz istog razloga ko i Su-25 r60...Da se upusta u neki dog fight nema sta da trazi ali da je naleteo na neki nas podzvucni.... Hvala vam svima!
Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

SJAJAN RAD!!!!!!!!!!!!!

Detalji su vise nego dobri, farba, prljanje , sve cista 10ka
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Kad sam video naslov, mislio sam da će biti izrešetan ali ne mari. Trud je očigledan pa je i maketa dobra. Petica! 

milan78

@AG02 recimo da je uradjen kao pred poletanje na zadatak... Oba Maverick-a su mu tu.Mozda od neke druge makete uradim sa ostecenjima.Hvala svima!!!!!  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx